Každá žena miluje nákupy. Dokážeme pri nich stráviť celé hodiny, hlavne ak ide o nákup topánok. Dbáme na to, aby boli pohodlné, krásne, se*y, ale hlavne, aby zaujali. Vedeli ste však, že aj tento módny doplnok hovorí veľa o vás a vašej osobnosti?

 

Balerínky

Mužmi často odsudzované, ale nami milované. Balerínky nosia najmä dievčatká a mladé študentky, to však neznamená, že po nich nesiahnu aj staršie dámy. Tie sa v nich cítia mlado a často majú túžbu vrátiť sa o niekoľko rokov späť, preto siahnu práve po tomto type obuvi. Nosenie balerínok vyjadruje mladosť, nesmelosť a niekedy aj strach z vysokých opätkov, či už preto, že sa na nich neviete pohybovať alebo jednoducho nechcete mať po vyzutí topánok opuchnuté nohy a nepríjemný bolestivý pocit.

balerinky

Topánky na nízkom podpätku

Tento štýl uprednostňujú najmä staršie dámy. Nájdu sa však aj mladé, ktoré po nich siahnu, pretože nepreferujú vysoké opätky. Najčastejšie ich nosia bacuľaté ženy, nakoľko sa v nich cítia istejšie, ženskejšie a príjemnejšie. Pokiaľ aj vy uprednostňujete tento typ topánok, mali by ste sa uvoľniť, viac usmievať a byť spoločenské. To, že nemáte do neba siahajúce lodičky ešte neznamená, že nie ste krásne.

Športová obuv

Silné, sebavedomé a myšlienkami pri zemi. Také sú ženy nosiace obuv určenú na šport. Taktiež sú rozumné, vedia konať rýchlo a uvažujú logicky. Nemajú rady podpätky, ale ak to vyžaduje situácia, vedia sa obetovať a obuť si lodičky. Možno neohúria dlhými odhalenými nohami a vzhľadom bábiky, ale muži si ich veľmi cenia pre ich dobré srdce a rozum.

botasky

Lodičky

Žena, ktorá ich rada nosí, púta pozornosť na svoju ženskú stránku a nielen to. Tieto topánočky dokážu skvele zvýšiť sebavedomie, aj keď si ich občas vyzúvate pre pocit voľnosti. Lodičky taktiež prezrádzajú, že si súkromie dobre strážite a nerady ho obetujete kvôli iným povinnostiam. Samozrejme, že obľubujete pohodlnosť, no kvôli štýlu a imidžu strpíte aj trošku bolesti.

shoe-447866_960_720

A nakoniec…

„Upgrade“ lodičky

Týmto sa myslia lodičky s opätkom vyšším než 8 centimetrov. Zväčša ich preferujú mladé dievčatá či ženy, ktoré rady skúšajú nové ponuky, možnosti, vzťahy alebo aktivity. Symbolizujú, že ste nezáväznými a dočasne sa rozhodujúcimi dámami. Taktiež o vás prezrádzajú, že sa nikam neponáhľate a nestresujete. Aj keď lodičky dodávajú výšku a sebavedomie, nie sú práve najvhodnejšou obuvou pre naše nohy a chrbticu.

Tak čo, našli ste sa? :)

Foto: Pixabay