Pred pár dňami sme mohli sledovať pilotnú epizódu kontroverznej markizáckej šou Svadba na prvý pohľad. Hoci tomu mnohí neverili, pred oltár sa skutočne postavili dvaja mladí ľudia, vidiaci sa v sále úplne po prvýkrát v živote. Napriek tomu, že všetky náležitosti pred kamerou pôsobili dôveryhodne a pred svedkami zaznelo ÁNO z obidvoch úst, bol tento sobáš naozaj platný?

Bezprostredne po odvysielaní úvodnej epizódy extravagantného projektu sa začali ozývať desiatky divákov zdôrazňujúcich drobné nezrovnalosti, vrhajúce na novú reláciu veľmi zlé svetlo. Čo je však omnoho zarážajúcejšie, sú hlasy odborníkov, tvrdiacich, že obradná ceremónia nesplnila niekoľko dôležitých pravidiel pre platnosť civilného sobáša.

svadba na prvý pohľad

Denník Nový čas poskytol vyhlásenia od kompetentných, poukazujúcich na to, že sobášiaca nenaplnila pravidlá formálneho obradu v plnej miere. „Sobášiaci musí byť v každom prípade volený predstaviteľ samosprávy a mal by byť schválený zastupiteľstvom. Pri samotnom akte sú predpísané insígnie a oblečenie by malo byť podľa protokolu. Sobášiaci by mal mať reťaz,“ objasnil hovorca Združenia miest a obcí Michal Kaliňák. Pani však spomínanú reťaz nemala a v miestnosti chýbal i štátny znak či erb obce, taktiež potrebný pre uskutočnenie úradného aktu tohto charakteru.

Svadba na prvý pohľad

Keďže sa okolo uzavretia manželstva dvojica Stana a Gabiky vynára čoraz viac otáznikov, poskytla vyjadrenie aj televízia Markíza. „Ide o takzvané asistované manželstvo na základe vedeckých metód. Účinkujúci si reálne vyskúšali svadobný obrad, medové týždne aj spoločný život a v závere prehodnotia za aj proti tohto experimentu a rozhodnú sa, či spolu ostanú alebo pôjde každý svojou cestou,“ vyriekol zdroj, naznačujúc, že prípadné vycúvanie z manželských povinností by v tomto prípade nemalo byť nijak zvlášť komplikované. To značí, že Gabika so Stanom zrejme nie sú až tak celkom „svoji“, ako bolo spočiatku všade prezentované.

Novopečený ženích si ale netradičnú skúsenosť zatiaľ pochvaľuje. „Som celkovo spokojný, ako to dopadlo, a myslím, že aj Gabika. Svadba bola nad moje očakávanie veľmi pekná a zároveň náročná. Išlo to rýchlo a zvládnutie toho stupňujúceho sa napätia mi dalo zabrať. Som vďačný rodine a všetkým priateľom, že tam so mnou boli,“ 35-ročný mládenec vyhodnotil diskutabilnú tému z vlastného uhla pohľadu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Stano a Gabika svadba

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/tvmarkizaofficial, TV Markíza