Jedna z bezkonkurenčne najpopulárnejších speváčok našej hudobnej scény, Jana Kirschner, sa momentálne zdržiava na Slovensku a už tento víkend sa na amfiteátri v Senci uskutoční jej dvojkoncert so stále populárnejšou pesničkárkou, Simou Martausovou.

1.augusta 2015  na dvojkoncerte s názvom „Best Of: Jana Kirschner a Sima Martausová“ zaspieva Janka najpopulárnejšie skladby svojej tvorby! Tešiť sa môžete na skutočne výnimočný výber zo všetkých starších albumov, no ak medzi vaše obľúbené pesničky patria práve tie novšie, nezúfajte. Počas 3 hodinového koncertu zaznie všetko, čo fanúšikovia speváčok očakávajú, v doprovode väčšej zostavy hudobníkov. ,,Na koncerte zahráme všetky najväčšie hity. Pesničky, ktoré sa nehrali už niekoľko rokov, a ktoré si práve na tomto koncerte môžu vypočuť fanúšikovia nielen posledných, ale aj starších albumov. Je to výnimočný koncert, pretože zaznejú aj veci z albumov „V cudzom meste“, „Pelikán“, „Veci, čo sa dejú“, „Shine“, či piesne od Petra Hapku a Michala Horáčka. Okrem klasickej kapely si s nami zahrá aj Marcel Comendant na cimbal a Braňo Dugovič na klarinet, takže predstavíme aj piesne z albumov „Moruša“  a „Krajina Rovina“. Bude to pestré, krásne, ženské a budeme sa snažiť priniesť nezabudnuteľný letný koncert,” prezradila Jana Kirschner.

Nakoľko sa obe speváčky tešia veľkej popularite na celom Slovensku, Jana spoluprácu s uznávanou slovenskou pesničkárkou Simou Martausovou nevylučuje ani v budúcnosti. Spoločné vystúpenie ich čaká aj v novembri a keďže majú spoločnú kapelu už teraz predpokladá, že niečo pripravia aj do budúcna. „Myslím si, že Sima priniesla a obnovila na Slovensku opäť niečo, čo tu chýbalo. A to je pesničkárstvo. Píše si svoje texty aj hudbu, a práve to jej dodáva uveriteľnosť a pravdivosť. Mnohí si myslia a označujú  jej tvorbu za detskú alebo naivnú, no ja si myslím, že ona píše tak, ako to cíti a aká v skutočnosti je. V tom je jej najväčšia sila.“ Takto chváli svoju kolegyňu speváčka, ktorá už roky žije v Londýne so svojim partnerom Eddiem Stevensom a ďetmi. Momentálne si na Slovensko prišla vychutnať letné dni a teší sa, že bude doma so svojou rodinou.

sima

Jana Kirschner iba prednedávnom predstavila svoj najnovší singel z albumu MORUŠA: ČIERNA s názvom „Duch mesta“ a už na jeseň plánuje zaujímavú hudobnú aj vizuálnu šou pod názvom MORUŠA: ČIERNA Tour 2015. Ešte predtým si však nenechajte ujsť jedinečný letný koncert dvoch výnimočných speváčok, Jany Kirschner a Simy Martausovej 1. augusta o 20:00 v amfiteátri v Senci.

Foto: René Miko /Jana Kirschner/, Veronika Valúchová /Sima Martausová/

Naša redakcia bude pri tom a Vám prinesieme report priamo z koncertu! :)