Tragický osud mladého chlapca z Peru skončil samovraždou po tom, ako si pozrel prvú sériu svojho obľúbeného seriálu. Franco Alonso Lazo Medrano psychicky nezvládol rozchod a vyskočil zo 4. poschodia. Pád bol pre neho smrteľný.

Mladý muž sa inšpiroval seriálom 13 Reasons Why, ktorý rozpráva príbeh o stredoškoláčke Hannah. Hannah zažíva každodennú šikanu a ponižovanie a rozhodne sa vziať si život. Svoj príbeh nahrá na 13 kaziet, ktoré pošle tým, ktorí ju dohnali k samovražde. Seriál zožal spolu s obrovským úspechom aj množstvo kritiky, ľudia sa obávali, že teenageri ho môžu použiť ako návod, pretože si budú myslieť, že samovražda môže byť v určitých prípadoch riešením.

Ukázalo sa, že obavy boli oprávnené. Franco si vzal život a ako odkaz na rozlúčku zanechal sériu kaziet. V kazetách priamo neodkazuje na seriál 13RW, ale jeho čin sa veľmi podobá na vyvrcholenie príbehu hlavnej hrdinky. Netflix začal vysielať výstrahy pred epizódami a v jednej z kanadských škôl majú dokonca zakázané hovoriť o 13RW. Dôvodom sú obavy, že viac mladých ľudí sa rozhodne vziať si život rovnako ako Hannah. Chcú, aby si teenageri uvedomili, že samovražda nie je v žiadnom prípade riešením a seriál ponúka tragický príbeh, nie návod ako vykľučkovať z problémov.

Video: Youtube | Foto: Facebook, Youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dox
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojou najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.