Humanitárna organizácia Doctors Without Borders (Doktori bez hraníc) prišli s geniálnou myšlienkou. Jedinečným spojením so službou Spotify a Universal Music prišli na nový spôsob ako pomáhať ľuďom v núdzi. 

Viac ako štyridsať rokov poskytujú Doktori bez hraníc humanitárnu pomoc po celom svete. Pomocnú ruku podávajú ľuďom zasiahnutými vojnovými konfliktmi, prírodnými katastrofami alebo epidémiami, a to vďaka pomoci nás všetkých. Nie všetci sme si toho ale vedomí.

Unikátne spojenie

Uzavretím spolupráce medzi Spotify, Universal Music a Doktori bez hraníc, sa započal nový projekt, tzv. ,,playlisty pre život“. Sú to série zoznamov skladieb, v ktorých názvy piesní vytvárajú dôležitú správu o práci Doktorov bez hraníc po celom svete a potrebe pomoci aj od nás. Je to veľmi jednoduchá, no geniálna myšlienka, ktorá šikovne využila službu na prehrávanie hudby Spotify. Používajú ju najmä mladí ľudia a práve tých chce kampaň osloviť najviac. Playlisty chcú inšpirovať adolescentov, aby sa zúčastňovali globálnej pomoci a pomohli zmeniť realitu tisícov ľudí, ktorí trpia každý deň.

Vyberie si každý

Na stránke playlistsforlife.com nájdete celý projekt, ktorý bol rozdelený do šesť žánrových kategórií: rock, reggae, pop, elektronická hudba, mix a hip hop. Playlisty vám ponúknu interpretov ako Kanye West, Beyoncé, Daft Punk, U2 a mnoho iných celosvetovo známych hudobníkov a kapely. Doktori bez hraníc dúfajú, že ich správa bude vypočutá po celom svete. Vďaka tomuto projektu tak môžete aj vy urobiť zmenu, robiac, čo máte radi. Počúvajte svoju obľúbenú hudbu a pomôžete tak rozširovať ich posolstvo ďalej.

Zdroj: Youtube