V marci tomu bude rok, ako politik Igor Matovič prevzal po Petrovi Pellegrinim funkciu premiéra. Odvtedy denno-denne rieši povinnosti ohľadom pandemickej situácie v krajine, aká na Slovensku ešte nebola. Je ale predseda vlády za svoju vyčerpávajúcu prácu aj adekvátne zaplatený?

Igor Matovič rozdeľuje Slovákov na dve skupiny. Kým jedným vadí doslova každý jeho nádych, iní mu prechovávajú obdiv, uznanie a vďaku za prístup, ktorý preukazuje počas neľahkého obdobia, spôosobeného šiaricim sa koronavírusom.

Premiér Slovenskej republiky

Rovnako to zrejme bude aj pri ozrejmení výšky premiérovho platu, ktorá sa niektorým môže zdať horibilná a iným zase adekvátna, ba možno i nízka vzhľadom na všetko, čo musí aktuálne známy Trnavčan podstupovať. Ako informuje na svojich stránkach startitup.sk, predseda vlády si mesačne pripíše na účet 5 990 eur, pričom k dispozícii má priemerne zariadený byt v Bratislave a možnosť bezplatne využívať auto.

Zárobok predsedu parlamentu sa však ani zďaleka nechytá na ten, akým sa môže chváliť Zuzana Čaputová, ktorá sa po zvyšovaní platov poslancov stala najlepšie zarábajúcou prezidentkou v histórii. Jej výplata je totiž 4-krát vyššia ako plat poslanca. A keď sa k tomu pripočítajú paušálne náhrady vo výške 1327, 75 eur, hlava nášho štátu sa môže každý mesiac tešiť zo sumy 14 431,75 eur, čo je o vyše 5 000 eur viac, ako dostával jej predchodca Andrej Kiska. Okrem toho môže taktiež využívať priemerne vybavený byt a služobné vozidlo.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: startitup.sk | Foto: Facebook/Zuzana Čaputová