Minuloročný Silvester nedopadol podla vašich predstáv? Pozvali ste všetkých kamarátov či rodinu k vám? Určite máte už teraz stres z toho, aby bola návšteva spokojná. Stavte na skvelé jedlo, krásnu výzdobu a o zábavu bude postarané. Ak je vám stále málo, oprášte nejaké spoločenské hry, ktoré ste nehrali roky. Hor sa na prípravy!

Jedlo je naozaj dôležité, a preto ho nepodceňujte. Nechcete predsa, aby hostia hladovali. Nie je ani tak dôležitá náročnosť pokrmov, ako množstvo. Preto ak čakáte viacej ľudí či naozaj veľkých jedákov, ideálne je spraviť rôzne jednohubky či misy. Ak bude už v polovici večera všetko zjedené, príprava novej várky vám nezaberie ani 15 minút. Vďaka tomu si užijete Silvestra aj vy. Jednohubky sú naozaj jednoduché a môžete si vybrať z veľkého množstva druhov. Riaďte sa podľa toho, čo ostatní ľúbia. Nie každý má rad klobásy či aromatické syry. Voľte univerzálnejšie jedlá. Spravte napríklad jednohubky s údeným lososom, vajíčkom a šalátom alebo klasiku so salámou, klasickým tvrdým syrom a olivami. Ak niekto nebude mať niečo rád, jednoducho ingredienciu vyberie. Aby to nebola nuda, dajte si záležať aj na výzore jedla. Pekne ho naaranžujte, zeleninu vykrojte do rôznych tvarov alebo namiesto špáradla použite slanú tyčinku.

jednohubky 1 jednohubky losos

jednohubky 2 jednohubky 3

ovocie

Výzdoba

Po jedle prichádza na rad výzdoba. Či už robíte oslavu u vás doma alebo na chate, dajte si na nej záležať. Nemusí ísť o veľké zásahy, sústreďte sa na detaily. Skvelým pomocníkom sú balóny. Nemilujú ich len deti, ale aj dospelý. Zaspomínajte si na časy, keď ste boli menšie. Tak isto rôzne nápisy z farebných papierov, konfety, to všetko kúpite buď hotové alebo si to ľahko doma vyrobíte.

balóny 1 balóny nazdravievýzdoba 1 výzdoba 2 výzdoba

Nezabudnite vychladiť šampanské a kúpiť nejaký menší ohňostroj. Prajeme vám veľa šťastia pri plánovaní :)

Foto: Pinterest