Austráliu už niekoľko mesiacov sužujú nekontrolovateľné požiare, ktoré každým dňom ničia nielen prírodu, ale i životy v nej. Doposiaľ už v dôsledku udusenia sa zomrelo takmer 30 ľudí a pol miliardy zvierat, pričom ich počet neustále pribúda. Ľudia z celého sveta sa tak prostredníctvom zbierok spájajú a kontinentu posielajú milióny eur. Aktuálna situácia nie je ľahostajná ani známym osobnostiam, ktoré sa k nej prostredníctvom internetu vyjadrujú – o slovo sa prihlásila aj známa influencerka Zuzana Plačková, ponúkajúca však trochu iný pohľad na vec.

Napriek tomu, že Zuzana Plačková začiatkom decembra avizovala, že si od nového roku dáva od Instagramu, kde trávila mimoriadne veľa času, pauzu, občas ju okolnosti prinútia k tomu, aby svoju prestávku prerušila a k ľudu prehovorila. Po tom, ako mala kráska potrebu vyjadriť sa ku klebetám ohľadom jej tehotenstva, prišla na rad aktuálna spoločenská téma – finančná pomoc Austrálii.

V týchto dňoch sú sociálne siete doslova pohltené obrovským množstvom príspevkov, ktorými ich autori vrátane Slovákov vyzývajú ľudí k tomu, aby poslali nejaké to euro na pomoc Austrálii. Avšak je hodné zamyslenia sa, prečo pomáhame cudzím ľuďom a krajine od nás na tisíce míľ vzdialenej, keď u nás by sme na každom kroku našli niekoho, kto sa pasuje s neľahkými životnými podmienkami. A práve na túto skutočnosť sa Zuzana rozhodla upozorniť.

,,Klasika, my Slováci, čo robíme? Presne to… my sme veľké ovce a my nevieme pomôcť vlastným na Slovensku, my pomáhame druhým. My pomáhame Austrálii a u nás na Slovensku denne propagujete choré deti, chorých ľudí, ľudí, ktorým treba pomôcť. Extrémne katastrofy, čo sa u nás dejú, napríklad minule, čo vybuchol ten panelák. Myslíte si, že niekde vo svete sa urobila zbierka, aby tým ľuďom pomohli? A vy jak sku*vené ovce posielate peniaze do Austrálie,” vyjadrila svoj názor známa influencerka.

,,Akože sorry, ale je to totálne nechutné, pretože najskôr sa snažme pomôcť našim Slovákom a Čechom a nie druhým,” pokračovala rozhorčená kráska, ktorej je z konania ľudí do plaču. Neskôr Zuzana ohľadom Austrálie doplnila i zarážaujúcu informáciu – najmenší svetadiel mal vraj tento rok tretí najdrahší ohňostroj sveta, čo je vzhľadom na pretrvávajúcu katastrofu naozaj veľmi smutné. A hoci s Plačkovej názormi častokrát verejnosť nesúhlasí, tentokrát treba uznať, že jej slová nie sú ďaleko od pravdy.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/queen.plackova, Twitter