Pripraviť si lahodný nápoj z kávových zŕn zvládne každý, ale čo tak experimentovať s kávou na africký spôsob?

V rodnom kraji kávy, v Etiópii, sa pozvanie na kávu považuje za veľkú česť, obzvlášť v provincii Keffa, odkiaľ káva pochádza. V miestnych reštauráciách vám vraj dokonca prinesú šálku kávy automaticky, a to bez toho, aby ste za ňu platili. Avšak kúzla s kávovými zrnami sú rozšírené po celom kontinente.

Vychutnávať si kávu na africkú nôtu znamená skutočne s ňou experimentovať! Omrzeli vás už klasické arašidy alebo čipsy? Skombinujte zrná kávy so zvieracím tukom alebo so sušeným ovocím a máte kurióznu lahôdku. Pripadajú vám obyčajné placky nezáživné? Ku kávovým zrnkám pridajte solené maslo a hneď vznikne cesto na jedny z najoriginálnejších placiek sveta. Niektoré africké kmene pridávajú kávové zrná ešte aj do polievky!

V týchto končinách má káva aj estetický význam. Zabudnite na tradičné dekorácie a požičajte si nápad z africkej domácnosti, ktorý bude obdivovať každá návšteva. Zmiešajte zelené zrná kávy s korením, obaľte to slamenými ozdobami a rozvešajte po dome. Nielenže si skrášlite bývanie, ale budete mať aj kávový osviežovač vzduchu. ;-)

Foto: Facebook