Slovensko zasiahla smutná správa. Obľúbený moderátor Peter Lengyel, ktorého poznáme pod prezývkou Pinďo, verejnosti prostredníctvom svojho Facebooku oznámil, že prišiel o milovaného synčeka. Avšak malý Peťko Alexander ľuďom zanechal jasný odkaz.

Pinďova manželka Barborka absolvovala v breznianskej nemocnici komplikovaný pôrod cisárskym rezom. Peťko Alexander tak prišiel na svet s ťažkými ochoreniami – pár hodín po pôrode dostal sepsu, zápal srdca aj mozgu. Okrem toho nevidel, nepočul a nehýbal sa. Jeho rodičia však verili, že to zvládne.

Takmer päť rokov sa malému hrdinovi za pomoci rodiny a dobrých ľudí darilo s problémami bojovať. Jeho mladunký život však tento tento týždeň vyhasol a drobček sa už na svojich blízkych usmieva z nebíčka. Jeho rodičia si ale želajú, aby sa naňho a jeho bolesť nezabudlo.,,Odkaz môjho syna je jasný – silní, úspešní, bohatí a zdraví ľudia by mali pomáhať tým, čo sú slabí, chorí, chudobní a odkázaní na našu pomoc! Zla už bolo v krajine dosť – je čas byť tolerantnejší. Je čas aby Slovensko dokázalo svoju dobrú a láskyplnú tvár!,“ napísal do redakcie magazínu Šarm statočný otecko.

Peter nechce, aby tragický osud jeho syna bol zbytočný, želá si, aby mal hlbší význam. Ešte dávnejšie povedal niečo, čo rozhodne nenechá chladným nikoho z nás.  „Náš principiálny boj nie je len súkromným bojom o zdravie syna, ale aj spoločenským bojom o ozdravenie chorého zdravotníctva a rozhodenej morálky spoločnosti, kde ani detský život nemá cenu…,“ vyjadril sa pred časom moderátor, ktorý tvrdí, že prostredníctvom svojho syna odhalil hyeny neštítiace sa zneužiť jeho stav na to, aby sa obohatili.

Rodine prajeme v týchto ťažkých chvíľach veľa síl…

Zdroj: Šarm | Foto: Facebook/Peter Pinďo Lengyel