Momentálne najúspešnejší slovenský športovec Peter Sagan, sa stal majstrom sveta v cestnej cyklistike!

Peter Sagan štartoval v nedeľu, 27.9.2015, v hromadnom štarte mužov spoločne s bratom Jurajom a Michaelom Kolářom. Už tri kilometre pred cieľom sa Peťo dostal do popredia čelnej skupiny, kde sa držal až do konca pretekov. Hneď za ním sa na víťazných priečkach umiestnili Austrálčan Matthews a ako tretí finišoval Navardauskas z Litvy.

A aké bolo vyjadrenie samotného SVETOVÉHO šampióna? ,,Som veľmi šťastný, je to moje najväčšie víťazstvo. Preteky boli zvláštne. Dnes som len čakal a čakal, môj brat Juraj a môj priateľ Michael Kolář boli stále so mnou, boli pripravení vymeniť mi bicykel. Čítal som veľa komentárov ľudí, že nie som dobrý na dlhé preteky. A teraz vidíte, mám tento dres a budem ho nosiť celú budúcu sezónu,” vyjadril sa pre NBC.

Petrovi Saganovi blahoželáme v mene celej redakcie Slovak Woman aj Man Magazín a želáme veľa šťastných kilometrov, Majstre! :)