Druhá časť relácie Extrémne premeny Slovensko je za nami. Hlavnú úlohu v nej zohral Peter, ktorý chcel kompletne zmeniť život sebe aj svojej rodine. V priebehu jeho premeny sa však udiali nečakané situácie, na ktoré nebol pripravený ani samotný účinkujúci.

Štyridsaťročný Peter z Košíc sa stal druhým bojovníkom proti nadváhe. Rodina mäsiara bola zvyknutá na klasické slovenské maškrty, ktoré však telu dobrú službu rozhodne nespravia. Nezdravou stravou sa tak Peter dostal na zarážajúcich 180 kg. Obavy má však aj o svojho syna Patrika, ktorý už ako pätnásťročný trpí nadváhou.

Kilá navyše tak naštartovali celú rodinu, ktorá sa pustila do radikálneho chudnutia. No všetko sa skomplikovalo, keď sa Petrovi s ubúdajúcimi kilami zvyšovalo sebavedomie. Peter sa zaplietol s inou ženou, čo sklamalo celú jeho rodinu. Napätie medzi manželmi bolo neznesiteľné a výrazne ovplyvnilo aj jeho chudnutie.

Snaha zo strany odhodlaného muža sa však vyplatila a vzťahy s jeho polovičkou sa postupne napravili, pričom opäť naskočil do redukčného programu. Váženie po roku bolo nesmierne napínavé, keďže Peter sa chcel dostať pod 100 kg. Nakoniec schudol neuveriteľných 78 kg a dostal sa na súčasnú váhu 101 kg. Ako však sám uviedol, týmto jeho cesta nekončí a určite na sebe bude pracovať aj naďalej. A mimochodom, jeho manželka Monika schudla 23 kg a syn Patrik 16 kg. Spoločne tak rodina v priebehu roka schudla úžasných 117 kg.

Zdroj: makriza.sk | Foto: Facebook, Instagram, markiza.sk