V 80. a 90. rokoch bol láskou takmer každej teenagerky a dodnes si jeho skladby pospevujú všetky generácie. Spevák, textár, skladateľ a producent Peter Nagy vydáva s kapelou Indigo rockový album so všetkými hitmi v novom prevedení, ktoré si budete môcť vypočuť aj v rámci turné „THE BEST OF 30 ROKOV“.

Ikona českej a slovenskej hudobnej scény, ktorá má na konte 16 albumov a vyše dva milióny predaných nosičov pokrstí album začiatkom mája v Prahe. Jeho tvorba trvala pod taktovkou Miša Kovalčík dva mesiace a od syntetizátorovej podoby 80- tych rokov prešla k nadčasovému gitarovému zvuku. Nájdete na ňom všetky overené hity ako „Marcel z malého mesta“, „Kristínka Iba Spí“, „Myslíš na To na Čo Ja“ a veľa ďalších megahitov. Spevák, ktorý je autorom hudby aj textov väčšiny skladieb nezabudol ani na tie, ktoré majú v dnešnej dobe výstižnú výpovednú hodnotu. „Rád dávam starým a často zabudnutým piesňam  piesňam nový život. Preto som znova nahral „Udobrenia“ a „Agáty“ iba s klavírom a sláčikovým kvartetom bez kapely. Zbavil som ich nostalgie a podľa mňa takto obidve piesne dostali novú intimitu. Rád hrám skladbu „Revolver“ a „Muzika“. Mám pocit, že niektoré skladby treba po rokoch oprášiť, lebo v hnusnejšej dobe znejú krajšie a pravdivejšie. Muzika je pozitívna vec a v mojich piesňach je túžba po jednoduchej láske.“ Vysvetlil Peter Nagy.

Nakoľko je spevák aj vášnivým fotografom, obal k CD si nafotil a spracoval sám. Skladby nahral s kapelou Indigo v zostave Mišo Kovalčík – gitarista a kapelník, Ľuboš Ďurech – basgitarista, Marek Mečiar – klavirista a Jan Lau – bubeník. Aj keď sú dnes už single z albumu notoricky známe, hudobníci im chceli dať úplne nový zvuk. „Chcel som odstrániť pátos z piesní „Kristínka Iba Spí“, „Marcel z malého mesta“ či „Udobrenia“. Myslím, že sa to podarilo. Celý album je inak aranžovaný aj vďaka majstrovsky prepracovanej basy Ľuboša Ďurecha. Vôbec nebolo ľahké prerobiť známu pieseň „Zuzka“ do reggae štýlu. Basgitarista a bubeník sa museli zamyslieť nad úplne iným hudobným jazykom. Tu sa predviedol náš Janko Lau. Roky hrával v žánrovo odlišných kapelách a stal sa z neho vyhratý univerzálny bubeník. Klavirista Marek Mečiar dozrel do skvelého inštrumentalistu a predviedol sa v piesňach „Udobrenia“ a „Agáty“.“ uzavrel Peter.

Okrem CD „ROCKmi overené“ sa môžete tešiť aj na turné  „THE BEST OF 30 ROKOV“, s ktorým sa predvedie fanúšikom v 11. mestách po celom Slovensku a my už teraz vieme, že sa zaručene máte na čo tešiť.

PETER NAGY „ROCKmi overené“ TRACKLIST

 1. Sme Svoji
 2. Bosorkine Slzy
 3. Korálky od Natálky
 4. Myslíš na To na Čo Ja
 5. So Mnou Nikdy Nezostarneš
 6. Revolver a Muzika
 7. Chráň Svoje Bláznovstva
 8. Zuzka
 9. Marcel z Malého Mesta
 10. Kristínka Iba Spí
 11. Udobrenia
 12. Agáty

1

Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV

 • 18.5.2015 MARTIN
 • 19.5.2015 RUŽOMBEROK
 • 20.5.2015 TRENČÍN
 • 22.5.2015 ŽILINA
 • 23.5.2015 BOLERÁZ – festival
 • 2.6.2015 ZVOLEN
 • 3.6.2015 BANSKÁ BYSTRICA
 • 4.6.2015 PRIEVIDZA
 • 8.6.2015 PIEŠŤANY
 • 9.6.2015 NITRA
 • 10.6.2015 LUČENEC

Foto: Peter Nagy

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)