Hoci mnohí ľudia v sebe prechovávajú predsudky voči psom väčšieho zrastu, niekedy sú to práve oni, kto je schopný naviazať sa na ľudskú bytosť ako na člena vlastnej svorky. Prípad rodinky zo susedných Čiech je jasným dôkazom toho, že osvojenie si zvieraťa z útulku môže byť tou najlepšou voľbou v živote.

Na facebookovej stránke s názvom Psí útulek Dětmarovice (okr. Karviná) sa objavil srdcervúci príbeh ženy, ktorá by bez okamžitej reakcie štvornohého pomocníka prežívala najväčšiu nočnú moru na svete. Stačilo len pár minút a rodičia mohli prísť o milované novorodeniatko, ktoré si iba niekoľko dní pred vyhroteným incidentom priniesli domov z pôrodnice.

veci pre babatko

,,Na konci roka 2018 sa nám narodila dcérka, už v pôrodnici ju častokrát napínalo a potom sa dusila. Nero ju hneď od prvého dňa strážil ako oko v hlave, k postieľke nikoho bez môjho dozoru nepustil,” spomína neznáma Češka, túžiaca sa s verejnosťou podeliť o zážitok, na aký nikdy nezabudne.

Pes z útulku sa stal hrdinom

Mamina bezbranného bábätka sa v jednu noc prebudila na silné kňučanie miláčika Nera, ktorý do domácnosti poputoval zo spomínaného útulku. V tej chvíli nemohla tušiť, že sa práve odohráva drsný boj o nevinný život. ,,V noci, keď mala dcéra len 7 dní a spala vedľa našej postele vo svojej postieľke, ma prebudilo kňučanie a šialené otrasy postieľky. V polospánku som odohnala Nera, aby ju nechal, pozrela som sa do postieľky na dcéru a videla som, že je celá modrá a fialová,” opisuje momenty plné hrôzy.

,,Vzala som ju do náručia bruškom nadol, z pusinky jej vytiekli sliny a zase sa nadýchla. Teraz má dcérka 13 mesiacov a sú to veľkí kamaráti. Nedokážem si predstaviť, čo by sa dialo, keby sme Nera nemali a tú noc by ma nezobudil. Budem mu navždy vďačná,” žena si je plne vedomá toho, že nebyť duchaprítomnosti milujúceho domáceho zvieraťa, mohla prísť o najvzácnejší poklad. Uverejnením silného príspevku, ktorý v priebehu pár dní stihli zdieľať či lajkovať tisíce ľudí, zároveň prosí o to, aby sme psíkov nesúdili len na základe vzhľadu – neraz to môže spôsobiť zbytočné nedorozumenia.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

pes
Dievčatko so svojim najvernejším kamarátom, ktorému vďačí za záchranu života

Facebook prispevok

Zdroj: Facebook/Psí útulek Dětmarovice (okr. Karviná) | Foto: Facebook/Psí útulek Dětmarovice (okr. Karviná), Pixabay.com