Úsmev je nádherné gesto, ktoré vás nestojí nič a predsa znamená tak veľa. Rozžiari vašu tvár, urobí vás krásnymi a predovšetkým rozjasní i ten najmizernejší deň. Fotograf Jay Weinstein cestuje po svete a po svojich objektoch fotografovania chce jediné, aby sa úprimne usmiali. Pozrite sa, čo táto magická formulka dokáže vyčarovať na tvárach ľudí.

Jay Weinstein odštartoval svoju misiu fotografovania vysmiatych ludí v roku 2013, keď sa v Indii pokúšal odfotografovať domorodého muža na ulici. Pôsobil však desivo, a tak to radšej vzdal. Napokon ho muž sám od seba požiadal, aby ho odfotil. Jay neváhal a povedal mu, aby sa usmial. To, ako sa z desivého muža, akoby mávnutím čarovného prútika stal mierumilovný muž s iskrou v očiach a priateľskou tvárou, je priam neuveriteľné. Tak málo stačí k tomu, aby človek pôsobil, vyzeral a cítil sa inak – jednoducho krásne.

Od toho momentu Jay pochopil, že toto je tá pravá cesta, ktorou sa jeho fotografická tvorba má uberať. Odvtedy pri svojich cestách naprieč Indiou, Nepálom a Austráliou nafotil už mnoho vysmiatych tvárí. Svoju zbierku neustále rozširuje a rozdáva úsmevy vo forme fantastických fotografií do celého sveta. Počas svojich ciest si uvedomil jednu dôležitú vec, ktorú bez ohľadu veku, náboženstva, jazyka, veku či pohlava, máme všetci – oslňujúci úsmev. Tak sa už nemračte a vycerte svoje zúbky. :)

 

 

 

 

..so I asked them to smile in Kisama, Nagaland, in the north east of India. @soiaskedthemtosmile #soiaskedthemtosmile

A post shared by Jay Weinstein (@a.wanderers.eye) on

 

@soiaskedthemtosmile

A post shared by Jay Weinstein (@a.wanderers.eye) on

 

This is a repost from my travel project @soiaskedthemtosmile. Have a look and I would love to hear what you think…

A post shared by Jay Weinstein (@a.wanderers.eye) on

 

He was standing at his door in the narrow alleys of Varanasi, Uttar Pradesh India…so I asked him to smile.

A post shared by …so I asked them to smile (@soiaskedthemtosmile) on

 

 

 

Jagannath Puri, Odisha, India

A post shared by …so I asked them to smile (@soiaskedthemtosmile) on

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.