Úsmev je nádherné gesto, ktoré vás nestojí nič a predsa znamená tak veľa. Rozžiari vašu tvár, urobí vás krásnymi a predovšetkým rozjasní i ten najmizernejší deň. Fotograf Jay Weinstein cestuje po svete a po svojich objektoch fotografovania chce jediné, aby sa úprimne usmiali. Pozrite sa, čo táto magická formulka dokáže vyčarovať na tvárach ľudí.

Jay Weinstein odštartoval svoju misiu fotografovania vysmiatych ludí v roku 2013, keď sa v Indii pokúšal odfotografovať domorodého muža na ulici. Pôsobil však desivo, a tak to radšej vzdal. Napokon ho muž sám od seba požiadal, aby ho odfotil. Jay neváhal a povedal mu, aby sa usmial. To, ako sa z desivého muža, akoby mávnutím čarovného prútika stal mierumilovný muž s iskrou v očiach a priateľskou tvárou, je priam neuveriteľné. Tak málo stačí k tomu, aby človek pôsobil, vyzeral a cítil sa inak – jednoducho krásne.

Od toho momentu Jay pochopil, že toto je tá pravá cesta, ktorou sa jeho fotografická tvorba má uberať. Odvtedy pri svojich cestách naprieč Indiou, Nepálom a Austráliou nafotil už mnoho vysmiatych tvárí. Svoju zbierku neustále rozširuje a rozdáva úsmevy vo forme fantastických fotografií do celého sveta. Počas svojich ciest si uvedomil jednu dôležitú vec, ktorú bez ohľadu veku, náboženstva, jazyka, veku či pohlava, máme všetci – oslňujúci úsmev. Tak sa už nemračte a vycerte svoje zúbky. :)

https://instagram.com/p/BI4rzidALWK/

 

 

 

https://instagram.com/p/BCt0xglLAx2/

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Instagram