Staršia generácia, najmä ženská časť, je z Martina Jakubca doslova vo vytržení, kým tá mladšia väčšinou na neho nevie nájsť pekného slova. Môžu za to najmä spevákove urážky mierené zrejme už na každého z nášho šoubiznisu. Najnovšie sa Martin snaží na seba upozorniť svojimi novými skladbami, ktorými vzdáva hold zosnulému Karlovi Gottovi.

Prvého októbra nás navždy opustil hudobný velikán Karel Gott, ktorý svojou smrťou zarmútil srdcia všetkých Čechov i Slovákov. Mnoho z nich si tak pamiatku Božského Káju uctilo formou dojímavých vyznaní či dokonca osobnou návštevou jeho poslednej rozlúčky. Kontroverzný spevák Martin Jakubec sa ale rozhodol, že vzdá legende hold trochu inak -prespievaním jeho obrovských hitov.

Prespieval rovno dve piesne

V prvom prípade si Martin, ktorý sa nazval maestrom, k sebe prizval kňaza Igora Momojku, pričom spolu nahrali duet To musím zvládnou sám, a v druhom sa postaral o sólovú cover verziu piesne Mám rozprávkový dom.

,,Prosím, zdieľajte a napíšte nám, či sa vám páči náš nový duet, ktorý sme venovali v týchto dňoch Karlovi Gottovi a všetkým dobrým ľuďom. Budem rád, ak napíšete vaše pocity a budete video na počesť Karla Gotta zdieľať aj teraz na poslednej jeho ceste k večnému odpočinku,“ napísal Martin na svoj Facebooku, kde fanúšikov vyzýva k tomu, aby jeho spoluprácu s kňazom šírili ďalej.

Kým v mnohých môžu Jakubcove prevedenia známych skladieb vzbudzovať dojem, že si chce prostredníctvom nich na svoju adresu opäť prilákať stratenú pozornosť  a smrť Karla Gotta využiť ako nástroj k zvýšeniu sledovanosti na YouTube, iní mu za toto gesto prejavujú pozitívne odozvy. V reakciách dokonca Jakubca jeden z jeho obdivovateľov neváhal označiť za „Nového Káju“. A čo si o videách škandalózneho hudobníka myslíte vy? Napíšte nám do komentárov na Facebooku!

Martin Jakubec

Maestro Martin Jakubec a Igor Mamojka – To musím zvládnout sám – In Memory Karel Gott

N MEMORY KAREL GOTT – Martin Jakubec – Mám rozprávkový dom

Zdroj/Foto: Facebook/Martin Jakubec, Karel Gott, YouTube