Máte krásny dlhodobý vzťah a odrazu za vami príde s veľkou kyticou ruží a snubným prsteňom. Ešte predtým, ako otvoríte ďalšiu kapitolu vášho vzťahu a života, musíte vedieť tieto veci!

 

Láska

Je to v skutočnosti stále láska? Môžete spolu chodiť už nejaký ten čas a zvykli ste si na seba až tak, že sa cítite pri svojej polovičke ,,len” komfortne. Pozrite sa na to však aj z druhej stránky. Stále ho milujete a svadbu s ním chcete. V mužovi však potrebujete mať oporu, ktorú hľadáte. Má rád to isté čo vy? Romantické prechádzky alebo spoločné pozeranie filmov? Nezabúdajte aj na maličkosti, ktoré by ste si mali možno vysvetliť už pred svadbou.

Úprimnosť

Druhý bod hneď nadväzuje na prvý. Musíte sa vedieť úprimne porozprávať. Aj týmto spôsobom predídete rôznym hádkam, ktoré by boli len a len zbytočné. Ak máte nejaký problém, vyriešte si ho z očí do očí a povedzte mu svoj skutočný názor. Nie je na tom predsa nič zlé a keď vás miluje, musí ho rešpektovať.

Samota

Ak ste presvedčené, že svadbou sa skončí aj vaša občasná samota, mýlite sa. Síce už budete so svojim milých denno-denne, no môže sa stať, že občas odíde na pánsku jazdu s kamarátmi alebo na pracovné stretnutie, kde bude musieť ostať dlhší čas. Rátajte aj s tým, že budete mať čas len pre seba a dokážte si ho rozvrhnúť tak, aby ste si ho užili čo najviac.

Nestresujte sa pre maličkosti

Určite to nepoznáte len z filmov, ale aj z krutej reality. Našli ste v obývačke partnerovu ponožku alebo neuprataný tanier z večere? Je to úplne normálne! Muži sa totiž do domácich prác príliš nehrnú. Takéto maličkosti vás preto nemôžu vyviesť z miery a nenechajte sa zbytočne vyprovokovať. Aj peknými slovami ho môžete jednoducho naučiť, ako si po sebe upratať.

Kompromisy

Okrem dôvery je vo vzťahu jednou z najdôležitejších vecí robiť kompromisy. Určite ste sa s nimi stretli už aj predtým, no v manželstve si na ne budete musieť doslova zvyknúť. Nemyslíme tým, aby ste sa pri každej príležitosti partnerovi podvoľovali, aby bolo všetko podľa jeho rozhodnutia, ale niekedy je dobré nemyslieť len na svoje dobro a potreby.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)