V dnešnom svete žijeme tak rýchlo, že si niekedy ani neuvedomujeme rozhodnutia, ktoré robíme. Či už si ich vyberáme kvôli komfortu, ktorý nám prinesú, alebo kvôli tomu, že sa bojíme spraviť niečo, čo sa od nás nečaká, môžeme to v budúcnosti trpko oľutovať.

 

Negatívne myslenie

Nemusíte byť hneď negatívnym človekom, aby ste mali aj také zmýšľanie. Stačí, že sa obklopujete ľuďmi, ktorí majú na míle ďaleko od úsmevu a okamžite takáto nálada preskočí aj na vás. Preto sa od týchto ľudí čo najrýchlejšie odrežte a užívajte si život. Smejte sa a vychutnávajte si šťastné chvíle s priateľmi. Ak však patríte práve vy medzi ľudí, ktorí sa stále zaoberajú negatívnymi myšlienkami, spomaľte! Nesnažte sa zmeniť veci, ktoré sa zmeniť nedajú.

Nenaplnené cestovateľské sny

Ako dieťa ste premýšľali o tom, že budete cestovať? Na stene vo vašej starej detskej izbe stále visí mapka s vyznačenými miestami, kam ste sa chceli pozrieť, no nenavštívili ste ani jedno? Položte si otázku: ,,Prečo?” Bolo to z pohodlnosti, že ste radšej ostali doma? Začnite si sporiť peniaze už v mladom veku a cestujte, kde sa bude dať! O niekoľko rokov, keď si budete chcieť založiť rodinu, už môže byť neskoro.

Pretvárka

Buďte sami sebou. Majte vlastný názor a nebojte sa ho vyjadriť. Ak na niečo názor nemáte, radšej ostaňte ticho. Nepretvarujte sa, že ste niekým iným, len aby vás mali ľudia radi. Skutoční priatelia vás budú akceptovať také, aké ste a tí, ktorí sa vám otočia chrbtom kvôli vášmu názoru nie sú praví priatelia.

Čakanie na ten správny okamih

Nie, nehovoríme teraz o večne odložených diétach. Pamätáte si, keď ste neustále odkladali nejakú vec, ktorú ste chceli spraviť? Či už je to maličkosť, ktorá by vám možno budúcnosť neovplyvnila, alebo niečo dôležité, nemali by ste čakať na zajtrajšok alebo nejaký ,,správny” okamih, pretože ten nepríde nikdy. Chcete skončiť bungee jumping? Choďte a nerozmýšľajte nad tým!

Názory iných

Je dôležité vypočuť si, čo si o vás myslia druhí. Vziať si potrebné ponaučenie a stále sa zlepšovať, no niekedy sa zjavia ľudia, ktorí vás chcú naschvál položiť na lopatky a udupať k zemi. Nepočúvajte ich a riaďte sa vlastným rozumom.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)