Leto sa začalo v plnom prúde a vy sa už neviete dočkať nezabudnuteľných chvíľ strávených na dovolenke s kamoškami. Teploty stúpajú nad tridsiatku, ktorá láka k vode a baleniu si kufrov niekam ďaleko za naše hranice. Ste si však isté, že dovolenka s kamarátkami dopadne presne podľa vašich predstáv? Pozrite sa na päť typov kamarátok, ktoré z vašej vytúženej dovolenky urobia hotové peklo.

Poznáte sa dlhé roky, chodievate na pravidelné kávičky, na ktorých rozoberáte svoj partnerský život alebo čerstvo započuté klebety. Poviete si, že by bolo fajn nechať chlapov doma a užiť si dovolenkovú babskú jazdu. Nie vždy to však dopadne podľa plánov. Vyvarujte sa týmto piatim krízovým typom a dovolenka pôjde ako po masle.

1. Závisláčka na telefóne

Tešíte sa na spoločné chvíle, pri ktorých zažijete kopec babskej strandy. Vytriezviete veľmi rýchlo, keď zistíte, že vaša kamarátka je závislá na telefóne a nedokáže ho spustiť z ruky. Každý svoj pohyb neustále mapuje na sociálnych sieťach a píše litánie chýbajúcemu partnerovi. Skutočne ,,krásna” predstava o dovolenke.

image

2. Promiskuitná panička

Ísť na dovolenku vo dvojici s kamarátkou je krásna vec, pokiaľ však poznáte všetky jej stránky. Keď zistíte, že všetok čas radšej trávi s akýmisi čokoládovými ,,plážovými manažérmi” a vy sa ocitnete v cudzine úplne sama, veľmi rýchlo vás prejde nadšenie z celej dovolenky a poviete si ,,nikdy viac”.

 

3. Prehnaná urážlivka

Je iné stráviť s kamarátkou dve hodiny na káve ako 24 hodín na dovolenke. Nie nadarmo sa hovorí, kým s niekým nežijete, nezistíte, aký skutočne je. Vychytiť parťáčku, ktorá sa nonstop uráža na maličkostiach, je vážne výhra. Radosť z dlho očakávaného oddychu sa razom premení na túžbu po okamžitom odchode domov.

image

4. Odporkyňa opaľovania

Ísť k moru s osobou, ktorá neznáša sladké ničnerobenie a chytanie bronzu na pláži, dokáže pokaziť predstavu o pohodovej dovolenke. Preto si vopred spoločne určite cieľ a spôsob trávenia príjemných chvíľ.

 

5. Ufrflaná kritička

Zistiť, že vaša kamarátka je ufrflaná kritička, ktorej nič nie je po vôli a všetko jej vadí, vie riadne naštvať. Frázy typu: ,,ten vankúš je moc tvrdý, polievka málo slaná, bazén plný uvrešťaných detí, more plné rýb či animátori nie sú veľmi vtipní,” sa nedajú počúvať každý deň. Vyvarujte sa ľudí, ktorí vyhľadávajú problémy tam, kde ich niet a užívajte si s tými, ktorí sú naladení na rovnakej bezstarostnej vlne ako vy.

Zažili ste aj vy dovolenku s osobou, ktorá vám z nej urobila riadne peklo? Podeľte sa s nami s vašimi zážitkami.

Foto: Pexels.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.