Hoci pomaly, ale isto! Rok 2016 sa pomaly schyľuje ku koncu a fanúšikovia filmového plátna si ho nevedia vynachváliť! Tento rok tvorcovia odpremierovali mnoho filmov, ktoré sa stretli najmä s pozitívnymi reakciami. Na celkové zhodnotenie je však zatiaľ príliš skoro, ale môžeme sa spoločne pozrieť na to, čo nás ešte čaká a neminie. A je toho viac než dosť!

 

Fantastické zvery a ich výskyt

Premiéra: 17.11.2016

Do sveta čarov nás brával Harry Potter, ale teraz jeho spinoff prináša kúzla priamo do centra New Yorku. Príbeh vsadený do roku 1926 zbližuje obidva svety a ukazuje, ako dopadne stretnutie muklov s mágiou. Eddie Redmayne alebo Colin Farrell sú zvučné mená, ktoré sľubujú skvelý filmový zážitok a neopakovateľnú atmosféru.

Trollovia

Premiéra: 03.11.2016

Štúdio Dreamworks je známe animovanými filmami, ktoré sa vždy tešili obľúbenosti u detí i dospelých. Tentokrát opäť spojilo sily s tvorcami „Shreka“ a nesklamali! Na plátno nám prinášajú celovečerný animák, v ktorom oživili postavičky trollov. Čaká vás veľa zábavy, hlasného smiechu a ako to už v rozprávkach býva dobrým zvykom, šťastný koniec.

Akcia Arktída

Premiéra: 03.11.2016

Pri rodinných filmoch ešte chvíľu ostaneme, aby sme vám predstavili trinásťročnú Júliu a jej mladších súrodencov. Ich snaha stretnúť sa so svojim otcom sa veľmi nevyplatila a skončili na opustenom ostrove arktickej časti Nórska. Práve tam sa začína ich cesta naprieč drsnými podmienkami, kde musia preukázať všetku svoju vynaliezavosť a šikovnosť.  Vydajte sa spolu s nimi za dobrodružstvom, aby ste si spomenuli, že čistá detská láska vie roztopiť všetky ľady.

Prvý kontakt

Premiéra: 10.11.2016

Jeden z menej známych režisérov, Denis Villeneuve, sa rozhodol potešiť všetkých fanúšikov sci-fi filmov a prináša pohľad na svet, v ktorom už mimozemské lode pristáli na takmer všetkých územiach planéty. Dej príbehu sa odohráva tesne po tom. Armáda musí zistiť či sú tu návštevníci v mieri, alebo skôr predstavujú hrozbu. Vybraná skupina, zložená z expertov svojho odboru, musí pozbierať všetku odvahu a objaviť účel mimozemskej návštevy.

Rozprávky pre Emu

Premiéra: 03.11.2016

Film z českej dielne v sebe kombinuje humor, ale aj jemnú romantiku a nevinnosť detstva. Hlavnú postavu Petra Millera dobehne letný románik spred rokov a zrazu sa musí vysporiadať s tým, že je možno otcom. Preberá teda dočasnú zodpovednosť za malé dieťa a v prípadnej dcére Eme sa snaží nájsť aj kúsok seba.

Video: YouTube