Každá žena túži po krásnych, dlhých a hustých vlasoch. Niektoré z nás však nemajú to šťastie a vlasy nám začnú v určitom období nadmerne vypadávať. Prečo je to tak? Tu je niekoľko dôvodov.

 

Norma

V prvom rade si musíte uvedomiť, koľko vlasov vám vypadne za deň priemerne. Je to okolo stovky? V tom prípade je všetko v poriadku. Nemusíte sa hneď plašiť a kupovať vodičky proti vypadávaniu vašej koruny krásy. Vlasy sa musia obnovovať, a preto ak vám vypadne okolo sto vlasov denne, nemusíte sa ničoho obávať.

Vitamíny

Na začiatok by ste mali doplniť všetky dôležité látky vo vašom tele. Nemáte zo stravy dostatok železa? Nájdete ho v listovej zelenine a jeho najväčší obsah je v špenáte. V prípade, že vám tento variant nevyhovuje, kúpte si železo v tabletkách. Dôležitý je rovnako aj zinok, ktorý podporuje rast vlasov a stimuluje ich vypadávanie. Nezabúdajte však, že aj nadbytočné množstvo vitamínov môže zapríčiniť padanie vlasov.

Lieky

Niektoré lieky, ktoré beriete, môžu mať za následok vypadávanie vlasov. Skúste sa poradiť s vašim lekárom, či by ste nemohli zmeniť druh alebo ich úplne vysadiť.

Horúčka a prechladnutie

Boli ste prechladnutá alebo ste prekonali horúčku? Potom je úplne normálne, že sa vaše telo spamätáva, je oslabené, čím môže dôjsť aj k vypadávaniu vlasov.

Zlá životospráva

Zlá životospráva sa nemusí prejavovať len na vašej postave, ale aj na vašich vlasoch. Dajte si pozor na to, čo jete, pretože práve jedlo zväčša ovplyvňuje kvalitu a výzor vašej koruny krásy.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)