Vzťahy medzi mužmi a ženami patria medzi tie najzložitejšie a najkomplikovanejšie. Každé partnerstvo si prejde niekoľkými fázami, ktoré je dôležité poznať, pretože môžu váš vzťah upevniť. Naopak, v prípade, že ich budete ignorovať, môžu ho naštrbiť, čo často vedie k rozpadu šťastného spolunažívania. Akým partnerským krízam môžete predísť úplne jednoducho?

 

Prvá kríza

Prvá kríza môže prísť hneď po niekoľkých mesiacoch vzťahu. Toto obdobie nastáva vtedy, keď vám padnú ružové okuliare a na svojom partnerovi začnete vidieť aj prvé chyby, ktoré ste doteraz prehliadali či sa vám zdali roztomilé. Nikto nie je dokonalý a musíte akceptovať, že ani ten váš milý na tom nie je inak. Nebuďte naivná a svojho partnera spoznávajte so všetkými negatívami hneď od začiatku!

Kríza po troch rokoch

Prvá väčšia kríza môže prísť po dvoch alebo troch rokoch. Nadšenie z nového vzťahu opadlo, jemná nervozita, ktorú ste cítili, keď sa vás dotkol alebo ste sa stretli už pominula a vy ste si na seba jednoducho zvykli. Práve táto kríza sa prekonáva veľmi ťažko, pretože vzťah sa dostal do dlhodobej roviny, ktorá vás môže začať nudiť. Nepodliehajte však panike a skúste hľadať zaujímavé možnosti, ako spolu tráviť čas. Hrajte sa, športujte, cestujte.

Nečakaná kríza

Je jednou z najväčších skúšok celého vzťahu. Nikdy neviete, kedy príde, no ona sa určite dostaví. O akom type krízy hovoríme? Môže sa stať, že váš partner dostane vyhadzov z práce, udeje sa niečo v rodine alebo sa jednoducho vyskytnú nečakané udalosti, ktoré otrasú vašim partnerským vzťahom. Práve v tomto období sa ukáže, či dokážete stáť jeden pri druhom alebo sa bez boja vzdáte.

1

Spoločné bývanie

Určite poznáte to nadšenie a napätie z nových vecí. Dvojnásobne to platí najmä pri prvom  spolunažívaní partnerov. Užívate si nové hniezdočko lásky, spoločný čas je pre vás veľmi vzácny a chcete, aby tieto chvíle trvali navždy. Presne v tomto momente si však musíte uvedomiť, že spoločné chvíle sú síce jedinečné, no nesmiete byť spolu neustále! Treba si nechať čas aj na svoje vlastné koníčky, priateľov a mať trochu voľnosti.

Intímne krízy

Intímny život je veľmi citlivá téma, a preto o nej partneri veľmi často nehovoria. Chyba! Práve vaša polovička je jediným človekom, s ktorým si užívate intímne chvíle a z tohto dôvodu by ste mali o vašom pohlavnom živote komunikovať. Táto kríza postihuje viac ako polovicu párov, pretože pred otvorenosťou nad touto témou prevláda u mužov aj žien pocit trápnosti či hanby. Nepodceňujte to!

Foto: Pexels