Počuli ste už príbeh o šťastnom páre? Nebolo to tak dávno, čo si jeden chlapec kľakol pred svoju priateľku a opýtal sa jej: ,,Vezmeš si ma?” Ona povedala: ,,NIE!”

A odvtedy žil veľmi šťastne. Chodil s kamarátmi lyžovať, vyznával umenie rýchlej jazdy na novej Harleyke, často hrával golf, chodieval na ryby a poľovačky, osvojil si všetky techniky telesného konfliktu s protivníkom v rámci džiďžicu, pil veľa piva, veľmi veľa vodky, mal státisíce eur na účte v banke, nechával záchodovú dosku hore a špinavé ponožky na operadle stoličky kedykoľvek chcel.

A čo ona?

Žila ešte šťastnejšie! Doma mala poriadok, čistotu a dokonalý systém vo všetkom. Prestala riešiť klasickú deľbu práce medzi žehliacou ženou a upratovačkou mužských chĺpkov zaseknutých v odtoku umývadla. Pomocou každodenných návštev fitka sa zbavila komplexov zo svojej postavy. Počas nekonečných wellness procedúr sa s pýchou chválila kamarátkam, kde bola s kolegami včera na drinku a rozoberala to do najmenších detailov. Viac sa vedela predať a jej šéfka s ňou bola nadmieru spokojná a dávala jej čoraz zodpovednejšie úlohy. Investovala státisíce eur do fondov v banke a stala sa z nej výborná podnikateľka.

To je rada. Koniec :)

Uvedomujeme si však, že ak už čítate tento článok, nastala vo vašom prípade iná alternatíva. Možnosť, kde pri pokľaku zaznelo osudové ,,ÁNO!” V takom prípade je namieste otázka: Ste často podráždené na svojho partnera? Irituje vás? Po pár mesiacoch od takéhoto okamihu – vcelku možné. Po roku a možno dvoch – pochopiteľné. Po piatich rokoch? Neodvrátiteľné!

,,Manželstvo je ustavičný boj s obludou, ktorá všetko požiera. Tou obludou je zvyk”

Čo s tým?

Naša rada znie, HRAJTE SA! Vieme, znie to strašne a možno aj trochu pritiahnuté za vlasy, ale verte nám. Je to zaujímavá možnosť, ako vidieť svojho partnera z inej perspektívy. Skúste si ho napríklad predstaviť ako malé dieťa.

Keď sa váš muž len-tak motká okolo a pri pohľade naňho vidíte samú nečinnosť, predstavte si, že má päť. Nie je rozkošný? Je totiž veľmi ľahké zabudnúť, že váš manžel je stále príťažlivý, keď sa naň pozeráte len cez prizmu domácich prác, ktoré ešte stále neurobil (nevyčistil vysávač, nepokosil trávnik, atď..).

,,Auuu,” skríkol pri krájaní salámy a utekal nad umývadlo, aby krvou nepošpinil nový biely koberec. Keď sa vy rozbehne ozlomkrky k domácej lekárničke a začnete v nej zúfalo hľadať obväz, leukoplast a nožnice, zavolal vás späť. Spomaľte dych a opäť prehodnoťte scénu pred sebou a možno zistíte, že si z vás len robí žarty ako malý chlapec a na linke tróni otvorený päťstogramový kečup. Zakryte partnerovi dlaňami uši a pasujte ho za majstra feng šuej. Je zábavné, ako sa snaží odhaliť, čo všetko máte v perách zapísané a po uvoľnení zvukovodov hľadá správnu odpoveď na vami vymyslenú a totálne nedôležitú otázku. :)

Ako odpovie? Možnosť áno a možnosť nie. Smola. Vždy nesprávne! Primeraným trestom je šesť vpichov pod rebrá. Pre nešteklivé polovičky je trestom za nesprávnu odpoveď príprava večere.

Počuli ste už príbeh o šťastnom manželskom páre? Nebolo to tak dávno, čo sa chlapec opýtal svojej priateľky: ,,Vezmeš si ma?” A ona povedala ,,áno”. A odvtedy sa začalo manželstvo. Jeden múdry muž (Honore de Balzac) raz o ňom povedal: ,,Manželstvo je ustavičný boj s obludou, ktorá všetko požiera. Tou obludou je zvyk.”

Tak bojujme! A nezabudnime sa pri tom hrať, pôjde to ľahšie. 

Autor: Jana V.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)