Mnohí obyvatelia Slovenska sú v obavách z druhej vlny pandémie ochorenia Covid-19. Počas soboty sme v našej krajine zaevidovali až 30 nakazených osôb koronavírusom. Medzi infikovanými bez akýchkoľvek príznakov sa ocitol aj človek z kruhu spravodajstva TV Joj. 

Podľa informácií portálu Pluska.sk bol nakazený Covidom-19 kamareman, pracujúci aj na tvorbe jojkárskeho spravodajstva. Avšak všetko nasvedčuje tomu, že televízia má situáciu ohľadom koronavírusu pod kontrolou, nakoľko striktne dodržiava opatrenia potrebné na zamedzenie šírenia tohto ochorenia.

,,Zatiaľ nie je známe, kde sa kameraman nakazil. V utorok budeme vedieť, či je pozitívny niekto ďalší. Už desať ľudí z JOJ-ky je v karanténe,” Plusku informoval zdroj.

,,Od začiatku pandémie zaviedla TV JOJ maximálnu ochranu svojich zamestnancov. Okrem prísnej dezinfekcie priestorov, nosenia rúšok, merania teploty pri vstupoch do budovy a štúdií, ide aj o testovanie všetkých, ktorí sa zúčastňujú na výrobe, a dezinfekciu news roomu a iných ťažiskových priestorov germicidnými žiaričmi, aké sa používajú pri operáciách. Vďaka týmto prísnym bezpečnostným opatreniam a postupom sme odchytili jeden prípad pozitívneho výsledku testu na koronavírusové ochorenie. Okamžite sme urobili všetky kroky, ktoré vyžaduje Úrad verejného zdravotníctva SR vrátane nevyhnutnej karantény nášho spolupracovníka. Ten nemá žiadne príznaky ochorenia a čaká ho ešte druhý test, ktorý musí výsledok potvrdiť. Zároveň sme začali masívne testovanie našich zamestnancov, ktoré nepotvrdilo žiadny ďalší pozitívny výsledok,” vyhlásila hovorkyňa TV JOJ Lucia Kulihová. Je tak evidentné, že televízia vďaka dodržiavaniu pravidiel dokázala včas detegovať nakazeného zamestnanca.

aneta parišková JOJ

,,Áno, jeden náš kolega, kameraman, mal pozitívny test, nemal pritom žiadne príznaky, ten test absolvoval kvôli jednej pracovnej aktivite. U nás sú od začiatku korona pandémie zavedené všetky bezpečnostné opatrenia, ako meranie teploty, dezinfekcia, špeciálne žiariče, na pracovných stoloch, v redakcii plexisklo a celý čas máme všetci nasadené rúško, teda okrem času moderovania správ. Väčšina už bola otestovaná, na výsledky čakáme,” vyjadrila sa Andrea Belányiová.

,,Nemám strach z nákazy v práci, pretože to by som ani do obchodu nemohla ísť, človek predsa nevie, kto bol kde na dovolenke, či nie je bezpríznakový prenášač atď… Jojka robí všetko potrebné pre našu bezpečnosť a aj nad rámec odporúčaní. A ja tiež nosím rúško a dezinfekciu mám po ruke a hlavne ju aj používam,” dodala známa televízna brunetka.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/katarina.izakova/aneta_pariskova_official/tvjoj