Úradujúci pápež František neraz ukázal veľké srdce, keď sa vzdal tradičných funkcionárskych vymožeností s cieľom priblížiť sa bežným občanom. Vo svojich prejavoch búra úprimnosťou všetky predsudky, pravidelne nabáda ľudí všetkých generácií, vierovyznaní či pohlaví k jednote, a teraz v náročných časoch podáva pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú!

Priamo z Vatikánu prichádza krásna správa! Hlava katolíckej cirkvi, spájajúca národy v spoločných celosvetových modlitbách za ukončenie trápenia spôsobeného koronavírusom, učinila ďalší dobrý skutok.

pápež František

Pápež František daroval v piatok 30 respiračných dychových prístrojov, určených na liečbu závažných priebehov ochorenia Covid-19, talianskym a španielskym nemocniciam. Práve tieto dve zeme sú v rámci Európy epidémiou postihnuté zo všetkých najviac, a akúkoľvek podporu vítajú s otvorenou náručou.

Keďže talianske i španielske zdravotníctvo momentálne doslova kolabuje a prílevy nových pacientov sa nezastavujú, príslušné orgány musia preukázať omnoho väčšiu súdržnosť než kedykoľvek predtým. Životne dôležité prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu od pápeža budú zdravotníckym zariadeniam odovzdané prostredníctvom miestnych biskupov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

nemocnica

Zdroj: vaticannews.va | Foto: Twitter, Pixabay