Šarmantný a vtipný poručík Dempsey a jeho dokonalá kolegyňa, seržantka Makepeaceová. Kto by si nepamätal policajnú dvojicu, ktorá sa dokázala celé roky podpichovať, až kým medzi nimi nepreskočila skutočná iskra? Herci, ktorí neboli partnermi len na pľaci, ale aj v reálnom živote, dnes žijú už 27 rokov v šťastnom manželstve. A vyzerajú úžasne!

Dempsey a Makepeacová v spojení Barber a Brandon, ako policajti s odlišnými vyšetrovacími metódami a večným prekáraním sa, bavili divákov na televíznych obrazovkách celé tri roky. Seriál, ktorý mal pre obrovský záujem divákov až tri série, sa stal celosvetovo úspešný a bol vysielaný vo viac ako 30. krajinách. Na Slovensku prepožičali svoj hlas hlavným predstaviteľom Kamila Magálová a Boris Farkaš.

Glynis Barber

d4

Glynis van der Riet pochádza z Južnej Afriky. Počas školy navštevovala amatérske divadelné predstavenia, kde sa nadchla pre herectvo. Po smrti matky, podporovaná svojim nevlastným otcom, odišla do Londýna študovať na hereckú školu Mountview Theatre School. V roku 1976 sa Glynis vydala za herca Paula Anthonyho Barbera, no po troch rokoch sa rozviedli. Jeho priezvisko si však ponechala. Neskôr pre ňu v televízii prichádzali prvé úspešné seriály, ako Blakes či Jane. Roku 1984 vstúpila na plátno v svojej azda najznámejšej roli – detektívnej seržantky Harriet Makepeaceovej v seriáli Dempsey a Makepeaceová, kde stretla svojho budúceho manžela Michaela Brandona.

Michael Brandon

d3

Michael, vlastným menom Feldman, sa narodil v New Yorku, v Brooklyne. Po „otestovaní“ rôznych zamestnaní vyštudoval herectvo a na divadelných doskách debutoval v roku 1970. Brandon získal cenu Tony za úlohu v protidrogovej konzervatívnej dráme – Does a Tiger Wear a Nectie?. Neskôr účinkoval vo filmoch Bohatí a slavní, Milenci a iní cudzinci či Zmena sezóny. Napokon prišiel seriál Dempsey a Makepeacová a s ním aj nová rola pre Brandona – poručík James Dempsey.

Seriál a potom svadba

Brandon sa so svojou budúcou filmovou, ale aj životnou partnerkou Barber, stretol v hoteli Ritz. Hoci sa počas natáčania nemali príliš v láske, rok od poslednej klapky v seriáli si predsa len začali chýbať, a tak sa 18. novembra 1989 konala svadba a po troch rokoch manželstva sa im narodil syn Alexander Max.

d6

V súčasnosti žijú manželia v Londýne a spoločne sa na obrazovkách stretli aj pri filmoch The apocalypse watch (Operácia Apokalypsa) a Déja vu. Glynis má dnes 61 rokov a na svoj vek vyzerá viac než výborne. Jej fanúšikovia ju môžu vidieť nielen na televíznych obrazovkách, ale aj v divadle. O desať rokov starší Michael sa venuje natáčaniu dokumentov, daboval animované postavičky a objavuje sa aj vo filmoch.

d7 d5 d1 d2

Zdroj: osobnosti.cz, csfd.cz, serialzone.cz Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)