Meno Dzhambulat Khatokhov je určite známe mnohým z vás. Ide o chlapca, ktorý sa v roku 2003 zapísal do Guinnessovej knihy rekordov ako najťažšie dieťa sveta. V tom období mal iba štyri roky a vážil neuveriteľných 55,8 kilogramov. 

Dzhambulat sa v minulosti ako neštandardne veľké dieťa vyskytoval v televíziách po celom svete vrátane tých našich. Avšak kým ľudia a najmä lekári nad chlapcovou vysokou váhou zalamovali rukami, jeho mama tvrdila, že jej syn je jedinečný a určite nie chorý. K zmene životosprávy svojho potomka ju dokonca neprinútil ani fakt, že v 9-tich rokoch Dzhambulatovi ukazovala ručička váhy 146 kíl.

Poslendé roky sa o kedysi najťažšom dieťaťi veľmi nehovorilo. Až pred pár dňami obletela médiá šokujúca správa o jeho smrti, o ktorej informoval prezident organizácie Sumo and Mass Wrestling Federation of Kabardino-Balkaria Betal Gubzhev. Prvý sumo zápasník našej republiky zomrel. Úprimnú sústrasť jeho rodine a priateľom,“ napísal na sociálnu sieť o 21-ročnom Rusovi, rozbiehajúcom úspešnú kariéru sumo zápasníka.

Oficiálna príčina mladíkovej smrti zatiaľ známa nie je, no podľa ruských médií mu zlyhali obličky. Vylúčený však nie je ani Covid-19 či iné ochorenia, na ktoré mal pre celoživotnú obezitu vysoký nábeh. Dzhambulat, odpočívaj v pokoji.

Zdroj: People.com | Foto: YouTube, Twitter