Je tomu len zopár dní, čo československá hudobná scéna spoznala svoju novú “superstar”. Favoritka šou a celková víťazka Tereza Mašková sa pobila o prvú priečku s finalistkou Eliškou Ruskovou, s ktorou vytlačila na tretie miesto Karmen Pál-Baláž, jedinú Slovenku vo finále. Aký názor však má na aktuálny ročník obávaný kat Paľo Habera?

Pavol Habera, legenda slovenskej popmusic, sa v šou Superstar objavuje ako porotca už od roku 2004, kedy bola vôbec po prvýkrát uvedená na domáci trh. Expert na vyhľadávanie hviedz si tentokrát nekládol servítku pred ústa a na svojom súkromnom Instagrame poriadne skritizoval zámer tvorcov súťaže i názor kolegu Ivana Táslera na kvalitu interpretov.

“Tento ročník Superstar bol zvláštny🤔 -mal som z neho obavy, ale napriek snahám niektorých vrchných šéfov jednej televízie urobiť z tejto súťaže lacnú reality show, postavenú na smutných a tragických životných príbehoch väčšiny súťažiacich, to nakoniec dopadlo tak ako malo. OK – som veľmi rád, že sa pomohlo Lackovi (Pošta), ale poslaním Superstar je hlavne nájsť a ukázať ľudí, ktorí majú talent spievať, povedať im, že sú dobrí a kľudne sa spevom môžu živiť a popritom sa v tomto programe aj zabaviť. Nič viac- nič menej. Plakať a smútiť môžeme pri iných programoch, v ponuke všetkých televízii na našom území je ich dostatočné množstvo. Už som mal dokonca občas pocit, že keď mal súťažiaci milujúcu a fungujúcu rodinu, tak to bolo zlé a pre telku nezaujímavé. WTF?” napísal bez okolkov obľúbený spevák a porotca.

Ako sa zdá, sympatickému hudobníkovi nebolo po chuti napodobňovanie amerických šou a pretláčanie životných príbehov namiesto kvalitných spevákov. Paľo si však neodpustil ani vyjadrenie k názoru speváka Ivana Táslera, ktorý sa v jednom z rozhovorov vyjadril i k spevákom v Superstar.

“Superstar je dobre vymyslený projekt. Aj keď jeden môj kolega a kamarát tvrdí, že len ten spevák, ktorý si pesničku aj sám zloží, má šancu sa presadiť, a preto sú takéto súťaže úplne zbytočné. Ivan, nesúhlasím!! Celine Dion alebo Karel Gott si skladajú pesničky? A tisíce ďalších “len” spevákov? Nie, aj oni sú len interpreti, tak ako súťažiaci v talentových súťažiach a sú úspešní, lebo im niekto napísal dobrú vec. Každý ročník nájdeme pár skvelých interpretov. Veľa z nich upadlo do zabudnutia, ale veľa sa aj presadilo, lebo mali šťastie na dobrého autora, ktorý im napísal dobrú pesničku. Stretol som veľa- dnes už mojich kolegov- spevákov, ktorí prešli cez našu súťaž a bez akýchkoľvek mindrákov sa mi priznali, že keby sme ich vtedy nepustili ďalej, tak by dnes možno nerobili to, čo ich tak strašne baví- živia sa spevom!! Ale sú aj takí (a celkom úspešní), ktorí sa hanbia, že v tejto súťaži boli a nedochádza im, že to naše ‘Áno” v takejto súťaži odklonilo ich životnú cestu úplne iným smerom a zásadne ovplyvnilo ich umelecký, a aj súkromný život. Ja tvrdím, že ich to zavedie dokonca aj k úplne inému manželovi a k deťom, ako to mali pôvodne predurčené.😉” 

Súhlasíte s Paľom aj vy? :)

Zdroj: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)