Mladík Dávid Bako má len 20 rokov, no v živote si prešiel skúsenosťami, aké by neprial ani najhoršiemu nepriateľovi. V septembri roku 2017 krátko pred dovŕšením plnoletosti zavraždil brutálnym spôsobom vlastného otca, avšak v pozadí otrasného incidentu stálo dlhoročné násilie. Rodina zúfalého Slováka poprosila o pomoc aj reláciu V siedmom nebi – Vilo Rozboril pred nástupom veľkonočných sviatkov preto informoval ľudí o padnutí finálneho rozsudku.

Prípad vraždy otca-tyrana bol natoľko komplikovaný, že sa ťahal niekoľko rokov, pričom do kauzy boli zapojené i televízie, množstvo cudzích ľudí a tiež pani prezidentka Zuzana Čaputová. Je to práve ona, kto napokon musel rozhodnúť o tom, či výnimočnej žiadosti o udelenie milosti vyhovie alebo nie.

zuzana čaputová prezidentka

Úradujúca hlava Slovenskej republiky koncom minulého roka zabránila tomu, aby Dávid poputoval do väzenia. Mladému mužovi držalo palce tisíce občanov krajiny, ktorých príbeh fyzicky a psychicky trýzneného dieťaťa veľmi rozcítil.

Po troch rokoch sa prípad uzatvára

Teenager siahol na život vlastného otca po tom, ako sa snažil zabrániť útokom na milovanú matku, ktorá by ďalší nenávistný zásah od manžela nemusela prežiť. Dávid sa v apríli dočkal vskutku neobyčajného záveru, hoci práve o takomto scenári dlhodobo sníval. Po zohľadnení všetkých okolností prezidentka chlapcovi vytúženú milosť predsa len udelila.

,,Skvelá správa pred Veľkou nocou. Dávid, chlapec, ktorý to už nevydržal, praskli mu nervy a ukončil život tyranovi – DOSTAL MILOSŤ. Dávid, všetci pozdravujeme. Drž sa, a váž si druhej šance,” moderátor programu V siedmom nebi informoval širokú verejnosť o tom, že početné prosby smerom k najvyššie postavenej političke boli vyslyšané.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

vilo rozboril v siedmom nebi

Zdroj: Facebook/Vilo Rozboril | Foto: Facebook/Vilo Rozboril, Zuzana Čaputová