Dočkali sme sa! Slováci už niekoľko dní nedočkavo bažili po sprístupnení novej turistickej atrakcie pre všetkých, čo milujú pobyt v prírode. V lesoch Bachledovej doliny v piatok slávnostne otvorili “Chodník korunami stromov”, a ako býva nemenným zvykom, za krásu sa platí.

Všetci vieme, že Slovensko je čarovná krajina plná prírodného bohatstva. Na posilnenie turizmu na našom území sa vymýšľajú mnohé atrakcie, ktoré spájajú príjemné s užitočným, pretože “čo je doma, to sa počíta.” Najnovšie u nás vyrástol prírodný projekt “Chodník korunami stromov” v Bachledovej doline, ktorý verejnosti sprístupnili v piatok ráno 29. septembra 2017.

Čo vás čaká a neminie?

Chodník sa nachádza v Pieninskom národnom parku vo výške približne 24 metrov nad zemou, unikátny pohľad zhora si určite zamilujete. Trasa dlhá viac ako 600 metrov návštevníkov prevedie druhovo pestrým lesom, kde nájdete náučné tabule a mnohé zaujímavosti pre deti. Ďalším lákadlom je 32-metrová rozhľadňa, z ktorej uvidíte prírodu okolo seba ako na dlani. Cestu dole vám v blízkej budúcnosti spríjemní aj suchý tobogán, ktorý ešte pár dní sprístupnený nebude. Tak čo, už štartujete autá?

Chodnik

Nič nie je zadarmo (cenník)

Vstupné na chodník v Bachledovej.

Zdroj: Facebook, chodnikkorunamistromov.sk | Foto: Facebook, pixabay.com