V októbri zažili majitelia stravovacích zariadení či fitness centier nepríjemný šok, keď museli svoje prevádzky po niekoľkých mesiacoch fungovania opätovne zatvoriť. Mnohí sa ale rýchlo vynašli a v prípade, že disponujú terasou, pokračujú ďalej aspoň v obmedzenom režime. Minister obrany SR Jaroslav Naď teraz prezradil, či si budeme v blízkej dobe môcť v interiéri obľúbených podnikov znovu vychutnať kávičku.

Jaroslav Naď sa stáva v boji proti pandémii koronavírusu jednou z ústredných postáv. Spoločne s vládnucimi predstaviteľmi a konzíliom odborníkov pravidelne prerokováva aktuálne dianie v našej krajine v súvislosti s nárastom nakazených pacientov a obetí.

jaroslav naď minister obrany

Slovensko má za sebou historicky jednu z najrozsiahlejších akcií v podobe celoplošného testovania antigénovými testami, avšak ani táto operácia nie je zárukou návratu k úplne slobodnému životu. Kľúčovým faktorom zatiaľ ostáva obmedzenie pohybu a uzavretie miest tam, kde sa riziko prenosu infekcie považuje za najrizikovejšie.

reštaurácia

Minister obrany v markizáckej relácii Na telo jasne naznačil, že najbližšie dva mesiace sa neblahý scenár s najväčšou pravdepodobnosťou meniť nebude. ,,Pri súčasnej pandemickej situácii je dosť nepravdepodobné, že by sa do konca roka otvorili kaviarne, reštaurácie alebo fitness centrá,“ znie trpký verdikt.

Ústredný krízový štáb sa chystá po druhom kole plošného testovania na Covid-19 znovu zasadnúť s cieľom vyhodnotiť výsledky a rozhodnúť o tom, aké opatrenia by sa mohli onedlho uvoľniť. Nateraz je však jasné, že majitelia reštaurácií, barov alebo posilňovní sa tak skoro tešiť zjavne nebudú…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

fitness

Zdroj: Televízia Markíza/Na telo | Foto: Instagram/ministerstvo_obrany_sr, Pexels.com