Dnes, a teda v pondelok 16. novembra, sa davy Slovákov bezpochyby tešia tomu, že sa znovu otvárajú kostoly, fitness centrá, kiná, divadlá a plavárne. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič, pričom zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva doložili ďalšie potrebné informácie!

A je to oficiálne. Dnešným dňom otvára svoje brány niekoľko dôležitých inštitúcií, avšak len za dodržania stanovených pravidiel v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Okrem nariadenia chrániť si dýchacie cesty rúškom a dezinfekcie rúk by mali záujemcovia o vstup do hore uvedených zariadení dbať aj na iné opatrenia.

divadlo

Chrámy božie, divadlá a kiná môžu privítať ľudí len v obmedzenom počte, spadajúcom do hranice 50-percentnej kapacity celej miestnosti. Ľudia by mali preto dodržiavať buď šachovnicové sedenie, prípadne sa usadiť len v každom druhom rade. Čo sa plavární a posilňovní týka, tam sa môže zísť maximálne 6 osôb naraz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Organizátori dostali za povinnosť merať každému telesnú teplotu, pričom jednotlivec, presahujúci teplotu 37,2 stupňov Celzia, dnu vpustený byť nesmie. V spomenutých inštitúciách je zároveň zakázané konzumovať jedlo a piť nápoje.

Zamestnanci plavární a fitness centier sú okrem kontroly návštevníkov povinní nosiť ochranné rúška a tiež zachovávať pravidelnú a dôkladnú dezinfekciu priestorov. Okrem spomenutých zariadení sa zároveň povolilo spustenie druhej hokejovej a futbalovej slovenskej ligy, avšak bez prítomnosti divákov na štadióne.

futbal

Zdroj: Tlačová konferencia, ÚVZSR | Foto: Facebook/Igor Matovic, Pexels.com