Najťažšie obdobie v živote šlágrovej hviezdy Otta Weitera započalo v minulom roku, kedy mu kvôli zápalu srdca hrozila transplantácia tohto dôležitého svalového orgánu. Obľúbeného muzikanta zasiahla ďalšia rana, keď ho v lete opustila milovaná manželka Andrea Fischer. Zdravotné ťažkosti po jej úmrtí nabrali spád, a tak sa známy textár dokonca ocitol v kóme. O tom, čo sa v tomto čase okolo neho dialo, teraz otvorene porozprával. 

Dva mesiace po úmrtí manželky Andrey Fischer obľúbenca starších generácii Otta Weitera nečakane previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, pričom sa v tej dobe hovorilo o ťažkostiach spojenými s bolesťami v oblasti brucha, kvôli ktorým sa šlágrový muzikant objavil v nemocnici. Avšak tieto udalosti si pacient vôbec nepamätá.

Podľa informácií, ktoré Ottovi prezradil jeho švagor Janko, to so stavom televíznej hviezdy vôbec nevyzeralo dobre. Textár vraj skolaboval a po oživovaní lekármi sa chytilo len srdiečko. Energický interpret sa tak ocitol v kóme.

otto weiter

,,Museli sa okamžite rozhodnúť, čo urobia, inak by som mal poškodený mozog. Bolo niekoľko možností. Keďže som bol v kóme, mohli ma nechať na prístrojoch a počkať, či sa “chytím”, čo však mohlo trvať aj týždne či mesiace. Druhá možnosť bola, že sa nenaštartujem, budú ma držať na prístrojoch a skôr či neskôr zomriem. A tretia možnosť bola, že sa síce “chytím”, ale nemusí mi pracovať mozog, eventuálne bude poškodený,” pre Nový Čas opísal svoju ťažkú situáciu Otto.

,,Chvalabohu, bol tam jeden mladý lekár, žiaľ, neviem jeho meno, ktorý na vlastnú zodpovednosť rozhodol, že ma vypnú z prístrojov,” v rozhovore prezradil legendárny rakeťák.

Zdroj: cas.sk | Foto: cas.sk, Facebook – Otto Weiter