Či ste ešte školopovinná alebo už zarezávate v práci, určite sa vám nejedenkrát stalo, že ste kvôli vidine zárobku navštívili nejaký pracovný portál, kde vaša myška zablúdila na kolonku pracovné ponuky. Ak ste patrili medzi tých šťastnejší, po kontaktovaní firmy vás zrejme zavolali na pohovor a tam to možno vyzerala presne takto!

Kým na Slovensku máme Evelyn, v susednom Česku sa môžu pýšiť dvojicou komičiek vystupujúcich pod menom Koko Comedy. Sympatické blondínky svojim fanúšikom ponúkajú rôzne vtipné videá, v ktorých parodujú bežné situácie zo života. My sme natrafili na dielko mapujúce pracovný pohovor.

“Práca Košice”, “práca Bratislava”, “práca xy” – poznáte to? Presne takéto spojenia zadávame do vyhľadávača, keď túžime po novom džobe. Alebo priamo navštíme pracovný portál, kde sa pracovné ponuky v atraktívnosti medzi sebou prebiehajú jedna radosť. Už keď nájdete tú svoju, pošlete životopis a čakáte, kým si vás daná spoločnosť zavolá na pohovor. V deň D to potom môže vyzerať tak, ako nám vo svojom videu ukázali Luc a Kat z Koko Comedy.

Dievčatá nám prostredníctvom vtinej scénky ponúkli pohľad na klasický pohovor, kde zamestnávateľ atakuje uchádzača otravnými a otrepanými otázkami a ten mu na oplátku venuje rovnako otravné a otrepané odpovede. Tak čo, poznáte to? Mimochodom, víno a cigarety nechajte radšej doma! :-D

Zdroj/Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.