61-ročný Gabriel Sajka sa zviditeľnil pred niekoľkými rokmi vďaka účasti v tretej sérii markizáckej reality show Farma. Vtedy ešte nik netušil, že meno rodáka z Levíc sa jedného dňa bude skloňovať v súvislosti s veľmi smutnou udalosťou, nakoľko je bývalý farmár momentálne vyhlásený za nezvestnú osobu – pokračovanie nepríjemného príbehu vháňa slzy do očí.

Usmievavý Gabo bol naposledy videný dňa 8. októbra 2019, odkedy sa doposiaľ rodine ani známym neohlásil. Vyriešiť záhadu sa tak pokúšajú nielen policajné zložky za spolupráce príbuzných, ale i pohotovostný pátrací tím, ktorý prostredníctvom internetu vyzýva občanov k urgentnej pomoci.

gabriel sajka farma 3

V týchto dňoch sa konala už druhá pátracia akcia, ktorá ale priniesla nečakaný zvrat. Keďže sa najbližší strateného farmára nádejali, že ich milovaný človek bol v minulosti mediálne známou osobou a zároveň mal v Leviciach dostatok kamarátov, všetci ostali prekvapení, keď o hľadanie nezvestného nik neprejavil ani najmenší záujem.

Obrovské sklamanie neskrýva ani Pohotovostný pátrací tím, nakoľko by podobný priebeh akcie zrejme nečakali ani v zlom sne. ,,Prostredníctvom mestského rozhlasu a oznamov sme zvolali na pomoc aj ľudí z Levíc, jeho “kamarátov”, z ktorých ho však ani jeden neprišiel pomôcť hľadať. Niekedy až takáto situácia ukáže charakter človeka a jeho pravú tvár!” znejú slová v oficiálnom ozname uverejnenom na Facebooku.

pátranie gabo sajka

Kompetentní zároveň vyjadrili poďakovanie rodine a prejavili vieru v to, že Gabriel raz cestu domov nájde. ,,Na druhej strane sme aj radi, že sa Gabriel v prehľadávaných lokalitách nenašiel, čo nám dáva nádej, že len niekam odišiel a vráti sa domov, prípadne sa ho niekde podarí nájsť živého a v poriadku.”

facebook

Zdroj|Foto: Facebook/Pohotovostný pátrací tím