Pred pár dňami sa na českej facebookovej stránke s názvom “Laktační liga” zjavil absolútne zarážajúci príspevok šikany v banke, aká v našich končinách nemá obdoby. Pracovník SBS služby totiž nevinnú matku s malým bábätkom bezcitne vyhodil na ulicu, pričom dôvody jeho konania považujú mnohí ľudia za nepochopiteľné.

Lucia sa prednedávnom vybrala do banky aj s kočíkom za účelom výberu hotovosti na pokladni, pričom personál banky bol údajne spočiatku veľmi ústretový, čo sa však v jedinom okamihu zmenilo.

Žena s dieťaťom bola totiž pod hrozbou vyhrážok vyvedená na ulicu po tom, ako sa rozhodla plačúce a hladné batoľa po dlhom čakaní v rade nakojiť. Táto príhoda je tak jasným dôkazom toho, že v našej spoločnosti sú vo vnímaní dojčenia na verejnosti ešte stále veľké medzery. Matka je ale presvedčená o tom, že sa žiadnej chyby nedopustila a celý priebeh šokujúceho správania ochrankára preto zdokumentovala aj na sociálnej sieti.

,,Problém nastal, keď som sa aj s kočíkom zaradila do fronty na pokladňu. Dcéra má rok, je živá, najskôr tam trochu chodila okolo, potom chcela mlieko – je stále kojená na požiadanie. Čakanie v rade na pokladňu je v podlhovastej chodbe pod schodmi, s úradníkmi z jednej strany a z druhej sú dve pokladnice. Zo strany k boxom som mala postavený kočík – golfky, hneď vedľa mňa sedel starší pán – Ind, ktorý bol ľahko otočený chrbtom ku mne, dcéra mi pri dojčení sedela na kolenách a hlavou v podstate prsník zakrývala a druhý prsník som mala logicky zahalený (mala som dojčiace tielko a sveter na ňom),” priblížila situáciu.

,,Po pár minútach dojčenia ku mne prišiel ochrankár a nahlas na celú pobočku ma upozornil, aby som sa okamžite zahalila, “prestala exhibovať” – vraj je to verejný priestor a ja sa odhaľujem, čo je zakázané a majú to uvedené aj v nejakom ich poriadku. Po mojom tvrdení, že predsa len dojčím dcéru, navyše som aj čiastočne schovaná za kočíkom a zahalená svetrom, aby mi nič nevykukovalo, mi povedal, že jednoducho aj tak exhibujem, už tam “takéto prípady mali” a ich pani riaditeľka rozhodne také správanie nepodporuje,” opisuje otrasný zážitok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Nasledovali vyhrážky a krik

Lucia ďalej uvádza, že sa jej strážnik začal vyhrážať, že ak okamžite spolu s dieťaťom neodíde preč, nechá ich niekým nasilu vyviesť. Keďže sa mamičky takmer nikto z prítomných nezastal a ona sama bola reakciou zamestnanca známej inštitúcie príliš zaskočená na to, aby rozumne reagovala, pobrala sa aj s dcérkou mimo priestorov banky.

Zarazená matka sa pokúsila celý konflikt ešte neskôr urovnať, kedy banku opätovne navštívila s cieľom ochrankárovi vysvetliť, že sa celá situácia dala riešiť aj miernejšie. Márne – muž bol o správnosti svojho konania skalopevne presvedčený, pričom sa odvolával na vedenie banky.

Po podaní sťažnosti čakal Luciu ďalší šok. Odpoveď, aká jej prišla, by totiž absolútne nečakala. „Dobrý deň, mrzí nás vzniknutá situácia. Na našich pobočkách sa vždy snažíme vyjsť klientom a klientkam v ústrety vo všetkých ohľadoch. Pokiaľ nás mamička požiada o zaistenie súkromia, nie je pre nás problém jej ponúknuť adekvátne miesto podľa možností pobočky a s ohľadom na ostatných klientov,” odpísala stroho tlačová hovorkyňa Raiffeisenbank Petra Kopecká. A čo si o tomto prípade myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku!

rodina

Zdroj: Facebook/Laktacni liga | Foto: Pixabay.com