Piata séria šou Tvoja tvár znie povedome je konečne v plnom prúde a s hviezdami, ako je Nela Pocisková, Karin Haydu či Pavol Topoľský sa jej darí výborne. Pamätáte si však na časy, keď takto začínali predchádzajúce ročníky? Ich šampiónmi sa napokon v troch prípadoch zo štyroch stali speváci – a nie vždy bol takýto výsledok prijatý s nadšením. Ako sa darí predošlým víťazom Tvojej tváre dnes?

Nechutné travesty, trápne, pod úroveň… Program Tvoja tvár dostal za tie roky, čo sa na televíznych obrazovkách vysiela, množstvo prívlastkov. Diskutovalo sa v rámci neho o „protekčnom“ ruletovom výbere, nespravodlivých hodnoteniach poroty aj o vopred určených víťazoch. Napriek tomu si drží obdivuhodnú sledovanosť, ktorú mu môže závidieť napríklad aj Farma. Predošlí šampióni šou sa už však toľkej popularite netešia. Ako sú na tom Lukáš Adamec (32), Mária Čírová (30), Peter Brajerčík (32) a Dárius Koči (27) dnes?

Veľké víťazstvá aj veľké prehry

Začínal ako spevák vlastnej kapely Siempre, skutočnej slávy sa však dočkal až ako víťaz Superstar, kde v roku 2011 predbehol aj také hlasy, ako Martin Harich či Celeste Buckingham. Nasledovali angažmány v muzikáloch, hudobné koncerty, projekty. Ako mimoriadne úspešné sa ukázali roky 2016 – 2017, kedy sa vďaka Tvojej tvári Lukáš dostal na vrchol svojej kariéry. Tá si však mala čoskoro vybrať svoju daň. Otec dnes päťročného Tea a trojročnej Ley dostal do rúk rozvodové papiere.

Hoci najväčšia bolesť už zrejme prehrmela, o tomto období sa blonďavý sympaťák dodnes vyjadrovať odmieta. Niet sa čo čudovať – kým exmanželka Miriam sa aj s deťmi presťahovala späť do rodných Košíc, Lukáša, ktorý sa taktiež narodil na východe, spevácka kariéra núti pendlovať po celom Slovensku. Jeho posledný veľký hit Tancuj mi uzrel svetlo sveta pred piatimi mesiacmi.

Spevák Lukáš Adamec
Lukáš Adamec vyhral Superstar aj prvú sériu Tvojej tváre.

Unikát v búrke diváckej kritiky

Keď sa Mária Čírová už ako uznávaná speváčka rozhodla prikývnuť na účinkovanie v šou Tvoja tvár znie povedome, zrejme ešte nevedela, čo ju čaká. Diváci jej výkony často prijímali so značnou nevôľou ako nudné, bez života či bez energie. Nadšení neboli ani z výberu rulety, ktorá Márii – na rozdiel od jej spolusúťažiacich, ako bol Andrej Bičan či Zuzana Vačková – prisudzovala takmer zásadne populárne spevácke divy. Kým kráska si na pódiu užívala Rihannu, Aliciu Keys, Lady GaGa či Amy Winehouse, ostatní sa zatiaľ márne snažili zaujať s menej známymi menami typu Scatman John alebo Tracy Chapman. Keď z kuloárov ešte pred finále unikla informácia o tom, že Mária je vopred dohodnutá ako víťazka celej šou – a že s touto jednou podmienkou do nej vlastne aj išla – pre divákov to bola posledná kvapka. Diskusné príspevky a komentáre tomu aj zodpovedali.

Manželka hudobného producenta Maroša Kachúta si však z kritiky nič nerobí. Naďalej aktívne vystupuje a tvorí, hoci jej hviezda od čias hitov, ako Búrka či Unikát, začala mierne upadať. Pôsobiť v šoubiznise ale znamená žiť ako na vlnách. A preto – ktovie? Možno už zajtra vyrukuje mama dvoch detí s novým veľkým hitom, ktorý ju opäť vystrelí do výšin.

Speváčka Mária Čírová
Mária Čírová v Tvojej tvári vždy stvárňovala len tie najlepšie speváčky. Naozaj si vypýtala výhru ako odmenu za účinkovanie?

Prísne strážené súkromie poznačené bolesťou zo straty

Rok 2015. Televízia Markíza štartuje nový seriál s názvom Horná Dolná, ktorý si za pár týždňov získava nepredstaviteľnú popularitu. Popri veľkých hereckých menách Petra Sklára, Petry Polnišovej alebo Marty Sládečkovej vidíme medzi hlavnými postavami aj jednu takmer neznámu mladú tvár. Peter Brajerčík však svoju úlohu mierne spomaleného Lacka Frlajsa zvláda priam bravúrne. Netrvá dlho a pozná ho celé Slovensko. Ďalej to už ide rýchlo – rozhovory, verejné vystúpenia, úspechy.

V roku 2017 sa Peter dokonca dostáva do Tvojej tváre, kde exceluje a vyhráva prvé miesto. A čo potom? Herec to dnes nemá najjednoduchšie. V súkromí práve v tomto období prežíva veľkú bolesť – oplakáva milovaného otca, ktorý odišiel z tohto sveta náhle a nečakane vo veku 55 rokov. Peťo má však aj mnoho dôvodov na radosť. Spolu s o päť rokov staršou partnerkou Ivanou Kuxovou sa len nedávno stali dvojnásobnými rodičmi. Po Félixovi, narodenom v marci 2016, im totiž do rodinky pribudol synček Emil. Jeho príchod na svet zaľúbenci pred médiami tajili takmer pol roka. K rozrastajúcej sa rodinke im srdečne gratulujeme a prajeme veľa zdravia.

Herec Peter Brajerčík
Peter Brajerčík si užíva rodinný život. Aj ten je však momentálne poznačený bolesťou.

Úpadok v mene lásky

Objav roka, ktorý tento týždeň oslávil svoje 27. narodeniny, pred účinkovaním v Tvojej tvári takmer nikto nepoznal. Dárius Koči prišiel do programu ako muzikálový herec a spevák, ktorý si ale dosiaľ na Slovensku meno vybudovať nestihol. V priebehu pár týždňov sa však všetko zmenilo – fešák v šou predviedol priam neuveriteľné schopnosti. A kým sa ľudia obdarení hudobným sluchom kochali úžasnými hlasovými premenami, tínedžerky z Dáriusovho podmanivého pohľadu a krásneho úsmevu nedokázali spustiť oči. Médiá sa ho zrazu nevedeli nahltať, prichádzali ponuky, fotenia, rozhovory… Potom sa to všetko pokazilo. Muzikálová hviezda totiž na Instagrame prezradila, že tvorí pár s o päť rokov staršou modelkou Soňou Štefkovou. Fanúšikovská základňa tým utrpela značné straty a sľubná kariéra sa začala rúcať. O Dáriusovi sme skoro nepočuli takmer rok – až doteraz.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Ako víťaz poslednej Tvojej tváre sa objavil v úvode novej série v úlohe posla odovzdávajúceho súťažiacim makety spevákov, ktorých majú v prvom kole stvárňovať. O pár dní nato zas boli médiá plné informácií o rozchode. Bude to tak pre Kočiho znamenať nový kariérny štart alebo mu fanúšičky tento „prešľap“ so staršou modelkou skrátka neodpustia? Nechajme sa prekvapiť.

Spevák a herec Dárius Koči
Dárius Koči ako Justin Bieber v Tvojej tvári. Od tých čias si vyskúšal raketový vzostup aj raketový pád.

Foto: Instagram/lukyadamec, mariacirova, tvojatvarzniepovedome