Jeden z najpoužívanejších kozmetických prípravkov je práve rúž. Našu tvár skrášľuje už takmer 5 tisíc rokov! Práve vďaka jeho popularite sa 30.7. slávi medzinárodný deň rúžov. Ukážeme vám inšpirácie ako ho nosiť.

Vedeli ste, že kedysi nosili rúže iba herečky? Práve preto sme pre vás vybrali tieto dámy, ktoré vám ukážu ako ho nosiť s noblesou a štýlom. Často je to práve tento produkt, ktorý dodá ich postave, ktorú stvárňujú, ten správny šmrnc a charizmu a ich herecké výkony sa stanú nezabudnuteľné. Ženy chcú byť ako oni a muži chcú byť s nimi. Inšpirujte sa a staňte sa aj vy femme fatale!

ranajky u tifannyhoAudrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho, to je klasika. Ak ste tento film ešte nevideli je načase túto chybu napraviť. Pamätná sa stala najmä scéna ako si Holly Golightly maľuje pery v aute a hovori: Takéto správy dievčatá nečítajú nenamaľované.”

marilynMarilyn Monroe a jej postava vo filme Páni majú radšej blondínky je neodmysliteľne spojená s červeným rúžom, ktorý patrí k tým najodvážnejším. Zaručí vám, že ak si ho dáte, budete priťahovať pozornosť okolia. Hodí sa naozaj všetkým typom pleti, dôležité je len zvoliť správny odtieň, ktorý bude pasovať práve k tej vašej.

uma thurmanUma Thurman vo filme Pulp Fiction, to je rúž plus cigareta. Práve tmavšie odtiene červenej a bez lesku sa hodia tmavovláskam. Výrazný strih vlasov, biele tielko a stanete sa nezabudnuteľnou!

rachelRachel McAdams vo filme Polnoc v Paríži dokazuje, že nielen červená je sexy. Hnedá farba rúžu nie je príliš rozšírená, je vhodná najmä na všedný deň a pre tie z vás, ktoré nechcú experimentovať.

keiraNemáte rada extravaganciu? Ak máte jemnú tvár alebo proste neholdujete farbám, stavte na telový odtieň. To, že budete výrazná aj s ,,nude” perami, ukázala Keira Knightley vo filme Anna Karenina.

Ak vás tieto herečky inšpirovali, vezmite si rúž a šup šup pred zrkadlo, no nezabúdajte! Ako povedala Aundrey Hepburn:

Aby si mala pekné pery, hovor pekné slová!”

Foto: Pinterest