Žijeme v dobe, ktorá neustále napreduje a prináša množstvo pútavého, zaujímavého, šokujúceho, ale aj zvráteného. Zaujať v tomto období nie je ľahké. Ľudia vymýšľajú rôzne spôsoby, ktorými by na seba strhli pozornosť.

Ponúkame vám niekoľko, sami posúďte, ne/zaujímavých ľudí, ktorí sa rozhodli odlíšiť od iných svojou „originalitou”.

Mužské tanečné skupiny tancujúce v opätkoch

Jednou z nich je ukrajinská tanečná skupina pánskeho zloženia Kazaky. Na prvý pohľad sympatickí mladí muži, až kým sa im nepozriete na ,,kopýtkaˮ. Tváre mužské, telo božské, len ten tanec má akýsi podozrivo dámsky nádych. Niekoho by mohli rušiť ženské kostýmy a opätky, v ktorých páni udržiavajú stabilitu mimoriadne dobre. Na druhej strane oceňujeme ich výdrž a sebavedomie s akými sa dokážu s prehľadom udržať na ihličkách. Niektoré ženy by možno prijali od týchto hermafroditov lekcie správneho chodenia v opätkoch. Aj vy ste sa zamysleli nad tým, kde nakupujú dámsku obuv od veľkosti 42? :)

10

Maria Jose Cristerna

Odvážna žena s desivým výzorom. Málokto by o nej povedal, že je matka štyroch detí a vyštudovala právo. Pre tento dobrovoľný zjav sa rozhodla po slede niekoľkých nepríjemných udalostí. Maria sa v minulosti stala obeťou týrania a zneužívania svojho manžela. Každé jej tetovanie na tele má nejaký príbeh. Svojim atypickým zjavom sa jej podarilo získať peniaze pre matky, ktorých týrali manželia. Maria je presvedčená o tom, že tetovania a rôzne implantáty, ktoré jej boli vložené pod kožu, za cieľom upírieho zjavu, jej dodajú silu a sebavedomie, o ktoré prišla počas rokov strávených s jej despotickým partnerom. Jej zjav má možno odpudiť mužov a vzbudiť u nich strach. Na to, aby sme súdili život niekoho iného nemáme právo. Je však otázne, či táto radikálna zmena výzoru Marii pomohla vysporiadať sa s ťaživou minulosťou.

11

Conchita Wurst

Známa speváčka či skôr spevák? Ťažko povedať. Travesty umelec, ktorý pochádza z Rakúska, vyhral v roku 2014 známu spevácku súťaž Eurovision Song Contest. Viac než spevom však zaujal svojim výzorom. Na travesty umelcov sme si zvykli, ale tento umelec je v niečom iný. Akoby chcel poukázať aj na jeho mužskú podstatu, či skôr pozostatok z muža, ktorým je brada. A možno si ju len Conchita, vlastným menom Thomas Neuwirth, zabudla oholiť.

 

12

Ted Richars

Tento pán si jedného dňa zmyslel, že sa chce podobať na jeho obľúbené zvieratko, papagája. Zašlo to až tak ďaleko, že si dal odrezať uši a potetované má aj bielka.

13

Toby Sheldon

Tento muž si vo svojom pomerne dospelom veku zaumienil, že sa chce podobať na ,,miláčika dievčenských sŕdc”, Justina Biebra. Smutnejšou správou je, že Toby už nie je na svete. Pre nešťastnú lásku skoncoval so svojím životom vo veku 35 rokov. V tomto prípade sa nám naskytá otázka či sa nepodarila plastická operácia, alebo že by Justin nebol až taký borec? Toby si mal brať v prvom rade príklad z Justinového nadania a pokúsiť sa mu podobať radšej v jeho zručnostiach. Je totiž o ňom známe, že sa naučil sám hrať na gitare, bicích, trúbke a gitare.

14

Podobných zjavov je na svete veľa. Opice sú predchodcami ľudí, ale niektorí opicami ostali. Opičia sa po iných a strácajú svoju sebaúctu, ale aj vlastné ja. V závere tohto článku vieme s istotou odpovedať na otázku, čo robiť, keď chcete zaujať v dnešnej dobe? Odpoveď znie, buďte normálni. Takých je vo svete málo. :)

Foto: Pinterest