Austrálčan Karl Sisson a jeho rodina zažili najhoršie Vianoce v živote. Opitý vodič zrazil Karlovho 9-ročného syna Josiaha, ktorý následne poľahol zraneniam a zomrel. Otec reagoval na udalosť naozaj nečakaným spôsobom.

24-ročný Adrian Murray šoféroval pod vplyvom alkoholu cez ulicu, ktorou práve prechádzal Josiah so svojim malým synčekom. Otec s dieťaťom sa vybrali obdivovať vianočnú výzdobu a vôbec si nevšimli rútiace sa auto. Adrian zrazil chlapca, ktorý nehodu neprežil.

Spomienková omša sa konala na druhý deň. Na obrad sa dostavil aj Adrian, ktorý nedokázal zvládať výčitky svedomia a prosil rodinu o odpustenie. Pastor Peter Field, ktorý celú omšu uvádzal, popísal situáciu pre Daily Mail ako nesmierne emotívny okamih. Otec mŕtveho chlapca sa rozhodol Adrianovi odpustiť. Fotografie zachytávajú moment odpustenia, rodičia chlapca sú v objatí s mužom, ktorý zabil ich syna.

Reakcie na tieto fotografie sú rôzne. Mnohí obdivujú rodičov, ktorí dokázali odpustiť vrahovi svojho syna. “Toto je naozajstná ukážka odpustenia,” komentoval snímku jeden z používateľov Twitteru. Iní to zas považujú za nespravodlivé a nepochopiteľné: “Nie je možné, aby som odpustil chlapovi, ktorý zabil moje dieťa.” Tento akt odpustenia rozhodne nebol pre austrálsku rodinu jednoduchý a zaslúži si náš obrovský obdiv.

Foto: Twitter, GoFundMe