Od našich západných susedov prichádza znepokojujúca správa o nezodpovednej matke, ktorá kvôli alkoholu takmer usmrtila vlastné dieťatko. Počas prechádzky s kočíkom v uliciach mesta Opava došlo k otrasnému incidentu s nepochopiteľným záverom.

Opitá Češka kočíkovala len 5-mesačnú dcérku, keď v tom neudržala stabilitu a spadla na zem. Stiahla so sebou aj kočík, z ktorého bezbranný anjelik okamžite vyletel na tvrdú zem. Keď sa otrasená žena ako tak spamätala, spravila niečo neuveriteľné.

Podľa očitých svedkov sa na mol spitá matka pozviechala zo zeme, letmo pozrela na dcéru a odišla preč. Slabo oblečenému batoľaťu okamžite prišli na pomoc okoloidúci ľudia, ktorí privolali záchranné zložky i políciu. Dievčatko napriek dopadu na betónový chodník, našťastie, neutrpelo život ohrozujúce následky. ,,Žiadne vážne poranenia sme u neho nenašli. V nemocnici na detskom oddelení zostali cez noc na pozorovaní,” uviedol hovorca záchranárov Lukáš Humpl pre český portál Idnes.cz.

Muži zákona matku vypátrali a prípadom sa momentálne zaoberá nielen polícia, ale i sociálka. Nerozvážnej Češke bola v čase zastihnutia v krvi nameraná hodnota viac ako 4 promile a je otázne, či si vôbec uvedomovala, čoho sa dopustila. Celý incident sa momentálne vyšetruje ako priestupok.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

dieťa plač
Ilustračná fotka

Zdroj: idnes.cz | Foto: Pixabay.com