Po stredajšom zasadnutí vlády sa verejnosť dozvedela o zmenách, ktoré sa týkajú zimných sviatkov, avšak podrobnosti opatrení presnejšie vychádzajú až z vyhlášok. Pred Štedrým dňom sa nepochybne naplnia potraviny, kde si ľudia budú chcieť spraviť zásoby na niekoľko dní, no na toto si treba dať veľký pozor!

Nakupovanie darčekov pre blízkych na poslednú chvíľu od 19. decembra občanom v kamenných predajniach nehrozí, nakoľko môžu byť otvorené len prevádzky v rozsahu uspokojenia nevyhnutných životných potrieb, ako napríklad potraviny či drogéria. A hoci si pod stromčekom z tohto dôvodu možno nájdeme o niečo menej darčekov, mnohí si to nepochybne budú chcieť vykompenzovať dobrotami na štedrovečernom stole.

Nové opatrenie, vychádzajúce z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, sa týka aj úpravy hodín vyhradených v obchodoch pre seniorov nad 65 rokov. Pokiaľ patríte do tejto kategórie a chcete sa vyhnúť tlačeniciam v potravinách, dávajte pozor! Od 24. 12. do 31.12. sa čas skracuje, a tak v pokoji nakúpite medzi 9:00 – 10:00.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky | Foto: Pixabay.com