Po viacerých sklamaniach je celkom fajn vyraziť medzi ľudí a spoznať niekoho nového, kto nám opäť pripomenie pocit motýľov v bruchu, zrýchlený tlkot srdca a nasadí nám ružové okuliare, cez ktoré je svet opäť krajší. Tiež ste si už viac krát povedali, že sa už nenecháte nikdy namotať?

Odrazu sa opäť zjavil pán dokonalý, ktorý spĺňal všetky kritériá vášho prototypu ideálneho muža a opäť ste skončili tam, kde ste sa svojej najlepšej kamarátke dušovali, že už nikdy neskončíte? Krásne oslovenia typu princezná, bábika, anjelik, kvetinka… sa veľmi dobre počúvajú a na naše pošliapané sebavedomie z predchádzajúceho vzťahu, pôsobia ako balzam na dušu. ,,Si taká krásna, nechápem, čo za kreténa ťa opustil”… hovorí ďalší kretén, ktorý urobí po niekoľkých stretnutiach presne to isté. Namotá vás na sladké medové motúzy a keď každá jedna myšlienka, ktorá sa zrodí vo vašej hlave, patrí práve jemu, odrazu sa odmlčí a bez akéhokoľvek vysvetlenia zmizne z vášho života. Prečo to vlastne muži robia? Zjavne majú problém s komunikáciou a tak je v tomto prípade najjednoduchšou formou úniku útek.

Janka sa spoznala s Martinom cez sociálnu sieť. Chvíľu si písali, stretli sa, dali dokopy, zamilovali sa až po uši a po tom sa to všetko začalo. ,,Vryl sa mi do srdca a bol pre mňa všetkým. Keďže bol športovec, odišiel do zahraničia a náš osobný kontakt sa zmenil na virtuálny. Stretávali sme sa občasne, no na mojich citoch sa nič nezmenilo. Ubezpečoval ma, že aj jeho city sú stále rovnaké a nezmenia sa. A veru sa zmenili. Z muža, ktorý mi telefonoval hneď po prebudení a počas každej voľnej chvíle sa stal muž, ktorý mi počas celého týždňa nezavolal a postupom času už ani nereagoval na smsky. Z jedného dňa na druhý sa bez pol slova úplne vyparil z môjho života.” A pritom stačilo tak málo, napísať: ,,prepáč zlato, neklape to. Bude lepšie keď to ukončíme.”

Problémom dnešných vzťahov je, že ľudia medzi sebou málo komunikujú, majú medzi sebou tajomstvá a neberú ohľad na city druhej osoby. Treba si uvedomiť, že vzťah tvoríme MY a nie len JA! Porekadlo ,,nerob druhému to, čo nechceš, aby iní robili tebe” je vo vzťahu viac než na mieste. Nechcete, aby vás niekto namotal a následne bezcitne, bez pol slova odkopol? Nerobte to ani vy a otvorene komunikujte. Miška totálne podľahla Petrovým sladkým rečiam a správaniu prvotriedneho gentlemana. Neustále ospevoval jej krásu, šikovnosť a vsadil jej motýliky do brucha. Vymýšľal pre ňu zaujímavý program a dával jej nádej, že tento vzťah by sa mohol slušne rozbehnúť a byť tým pravým. Omyl! Nič nie je také krásne, ako sa na prvý pohľad zdá. Keď v tom bola Miška už úplne po uši a dala mu to patrične najavo, ON sa stiahol do svojej ulity a viac už nevyšiel. Z celodennej komunikácie sa stala občasná a po čase už vyhasla úplne.

Poznáte ten pocit, keď chlapovi napíšete správu a namiesto odpovede sa tam zjaví iba ,,videné”. Neviete ani prečo, za čo či kvôli komu sa tak zachoval, no viete, že opäť ste len naleteli ďalšiemu dokonale sa javiacemu namotávačovi. Neurobíte s tým nič. A písať niekomu, kto vám neodpíše je ako hádzať hrach o stenu. Ženy! Zhoďme raz a navždy ružové okuliare a neidealizujme to, čo dokonalé skutočne nie je.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.