Keď sa darí, tak sa darí! Po tom, ako chalani z česko – slovenskej skupiny United5 vydali niekoľko úspešných singlov, pre svojich domácich i zahraničných fanúšikov pripravujú zaujímavé turné. Svoj debutový album nepredstavia iba doma, ale čaká ich aj turné vo Veľkej Británií!

Mário Bendík, Peter Juhás, Marthy Duffek, Matt Bláha a Norbert Brand je zoskupenie piatich mladých spevákov, ktorí svojimi skladbami valcujú najmä nežnejšie publikum. Už na jeseň ich čaká turné na medzinárodnej úrovni, kedy sa predstavia poslucháčom vo Veľkej Británií na 40 koncertoch! „Celé leto pracujeme na našich spevoch, choreografiách, zostavovaní šou a nových skladbách. Mali sme niekoľko  koncertov, jednoducho makáme a výsledok našej práce už čoskoro predstavíme fanúšikom v Anglicku, na Slovensku aj v Čechách.“ prezradil s radosťou Norbert Brand.

Speváci majú momentálne veľké šťastie a dobré načasovanie, nakoľko len pred pár dňami ohlásili prestávku miláčikovia celého Anglicka, One Direction. Podarí sa im zaplniť dieru v srdci u mladých fanúšičiek? Na úspech majú nepochybne slušne našliapnuté, nakoľko za ich zoskupením nestojí nikto iný, ako členovia legendárnej skupiny Lunetic, spolu s britskými producentmi, Andym Murrayom a Denisom Ingoldsbyhom. V prípade, že by ste United5 chceli vidieť naživo, svoje turné potiahnu od Londýna cez Manchester, Bristol až po Southhampton!

2

„Cez prázdniny absolvovali chlapci niekoľko koncertov a teraz sa pripravujú na Anglicko. Koncom septembra odlietajú do Anglicka, kde ich čaká celkom 40 vystúpení. Prvé turné teda nebude u nás, ale v Anglicku. Očakáva sa asi 45 tisíc nových fanúšikov z Anglicka a okolia. Toto turné bude základom pre vstup United5 na zahraničnú hudobnú scénu,“ Prezradil Roman Rossi, producent United5 z agentúry Nemoros.

Napriek neustálemu skúšaniu a zlepšovaniu sa na spevákoch letné horúčavy nepodpísali a aj v tých najväčších extrémoch zostali verní svojim osobitým štýlom obliekania. „Leto mám rád, pretože príroda v lete je neopísateľne krásna. Cítim sa úžasne, keď idem so psom na prechádzku do lesa alebo do parku. Jedna vec mi vadí, keď sú veľmi vysoké teploty, vtedy sa moc nevyspím. Môj štýl obliekania smerujem do hip-hopu,“ hovorí s úsmevom Mário. Na rozdiel od neho Peter leto zároveň aj miluje, aj nenávidí. „Rád nosím nejaké plavky, konkrétne som sa zamiloval do plaviek z nášho najnovšieho klipu. A k tomu, keďže mám v prakoreňoch vlkov a moje telo produkuje veľa tepla, rád nosím biele tričká.“ :)

Ak by ste na jeseň nevedeli, čo s voľným večerom, môžete zájsť na koncert kapely United5, veď ktovie. Možno už onedlho budú na ich vystúpenia vstupenky vypredané raketovou rýchlosťou. :)