Tomu sa doslova povie zničený život! 68-ročná žena strávila viac ako polovicu svojej existencie vo väzení, a to za vraždu, ktorú nikdy nespáchala. Teraz sa domáha takéhoto odškodného!

V roku 1976 bola v Nevade, v meste Reno, zavraždená mladá študentka Michelle Mitchell. V súvislosti s jej smrťou polícia tri roky stagnovala, až kým Cathy Woods, ktorá bola v tom čase psychiatrickou pacientkou, neprehlásila, že má s jej odchodom na druhý svet niečo spoločné.

Napriek tomu, že vraj Cathy vyšetrovateľom nikdy nepovedala viac informácií, než aké sa šírili médiami, sudca “vrahyni” odklepol doživotie, pričom jeho platnosť uplynula v roku 2015. Vtedy boli žene zároveň vykonané testy DNA, ktoré dokázali, že bola Woods obvinená neprávom a žiadny skutok nikdy nespáchala.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Následne nevinná obeť podala žalobu na mesto Reno, nevadský okres Washoe, okresného prokurátora a tiež vyšetrovateľa, ktorí v danom čase na prípade pracovali. Cathy ich viní z toho, že ju donútili k priznaniu napriek tomu, že sa liečila na psychiatrii. Za zničený život tak žena, poznačená obrovskou tragédiou – údajne najdlhšie väznený nevinný človek v USA, dostane odškodné vo výške troch miliónov dolárov, čo je viac ako 2,7 miliónov eur.

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Twitter