Počúvate rady lekárov a výživových poradcov, ktorí intenzívne odporúčajú prilievať olivový olej do každého šalátu? Výborne, určite robíte niečo pozitívne pre svoje zdravie. Skúste ho však zamestnať aj trošku inak, možností je viac než dosť.

 

 

Zamrazte si bylinky

V kuchyni sa ponúka hneď niekoľko možností, ako využiť prednosti olivového oleja. Jednou z nich je zmrazovanie čerstvých byliniek. Do nádobiek na výrobu ľadu nalejte olivový olej a pridajte bylinky. Vyskúšajte rozmarín, šalviu či oregano a šup s nimi do mrazničky. V zime určite oceníte, že bylinky nemusíte rozmrazovať z ľadovej kocky, stačí vám hodiť celú kocku na panvicu a pridať obľúbené mäso.

Maska na vlasy

V kúpeľni ste ho možno použili tiež, teraz však vyskúšajte kombináciu jedného žĺtka a dvoch polievkových lyžíc oleja. Výsledkom budú zaručene lesklé vlasy, len si ich nezabudnite po 15. minútach poriadne opláchnuť. ;-)

Vyživujúci olej do vane

V kúpeľni ešte chvíľu ostaneme. Do kúpeľa si zaiste zvyknete pridávať rôzne vonné hydratačné oleje. Ten olivový je prírodnou a oveľa ekonomickejšou náhradou. Vaša pokožka však ostane vláčna ako po použití toho najdrahšieho prípravku. Ak zmiešate olej s mletou kávou, vznikne účinná zbraň proti celulitíde, ktorú môžete použiť pred kúpeľom.

Odličovací prostriedok

Poradí si aj s večerným odlíčením! Pri bežnom make-upe pokojne nahraďte odličovacie prostriedky niekoľkými kvapkami olivového oleja. Pridanou hodnotou bude hydratovaná pokožka, čo pri väčšine odličovačov nie je zaručené. Súčasne neupcháva póry, takže sa nemusíte báť premastenej pokožky.

Mlieko po opaľovaní

Špeciálne v lete vás zaiste potešia jeho upokojujúce účinky. Po čase strávenom na slnku si po sprche natrite pokojne aj celé telo.

Prostriedok proti všiam

Nejedno dieťa už prišlo domov zo školy s nepríjemnými zvieratkami vo vlasoch. Predtým než skúsite agresívne prostriedky z lekárne, dajte šancu olivovému oleju. Ak by náhodou nezabral, aspoň ním zlepšíte kvalitu vlasov a pripravíte ich tak na nepríjemnú chémiu.

Čistiaci prostriedok

Za pár kvapiek olivového oleja sa vám poďakuje nielen vaša postava. Použite ho ako extra šetrný čistiaci prostriedok, ktorý z nábytku odstráni lepkavé nečistoty a súčasne oživí jeho lesk. Vhodný je aj na kľučky a kovové časti nábytku, ktorým dodá stratený šmrnc.

Tak teda bežte do obchodu! Pozor však na kvalitu, nesnažte sa nahradiť kvalitný panenský olivový olej lacnejším variantom. Pri svojej všestrannosti si to nezaslúži! :)

Foto: Tumblr