Kým si na Slovensku užívame príjemné teplé počasie, v Londýne sa dnes opäť pasujú s katastrofou. Metropolu Británie zachvátili ohnivé plamene, ktoré pripravili o život niekoľko ľudí. Z malého požiaru v obytnej výškovej budove Grenfell Tower sa stalo mohutné peklo, v ktorom sa ľudia doslova bijú o svoje holé životy!

Beznádej, neistota, strach! Obyvatelia mrakodrapu Grenfell Tower, v ktorom je až 120 bytov, sa dnes ráno prebudili doslova do ohnivého pekla. Za necelých 15 minút sa totiž stihol malý požiar z druhého poschodia rozšíriť do celej výškovej budovy. Napriek skutočnosti, že na mieste zasahuje vyše 200 hasičov, 30 sanitiek i vrtuľník, oheň si už vyžiadal svoje obete i približne 60 zranených. Paradoxom je, že v štvrti, kde sa nachádza predmetná budova, býva aj princ William s Kate Middleton a svojimi deťmi.

V tejto chvíli je evakuovaných približne 40 bytov, pričom mnohí obyvatelia v budove doslova uviazli a pre hustý dym sa nedokázali dostať z horiaceho komplexu von. Kým sa niektorí snažili zachrániť svoje holé životy útekom cez schodisko, iní doslova skákali z okien, no stále je z bytov počuť zúfalé výkriky o pomoc. ,,Neviem čo mám robiť. Nemôžem vyjsť zo svojho domu, lebo ma zadusí dym z toho mrakodrapu,” uviedla jedna z priamych obyvateliek štvrte na sociálnej sieti Twitter.

Kým celý Londýn zachvátila panika a strach o obyvateľov mrakodrapu, mnohí ľudia, ktorí len prechádzali obďaleč, sa vyjadrili, že sa na nich usadila sadza z horiacej budovy. Dany Cotton, komisár z londýnskeho Hasičského zboru, povedal: “Toto je bezprecedentná udalosť. Za celých 29 rokoch, čo som hasičom, som nikdy nevidel nič tak rozsiahle.” Dany taktiež dodal: “V tejto chvíli som veľmi zdrvený, aby som mohol potvrdiť, aké bolo množstvo smrteľných úrazov. Teraz nemôžem potvrdiť číslo vzhľadom k veľkosti a zložitosti tejto budovy, nebolo by na mieste, aby som ďalej špekuloval.”

Foto: Twitter | Zdroj: standard.co.uk