Bratislavské módne dni ponúkajú prehliadku rôznorodých štýlov, materiálov či strihov šiat, pričom zakaždým možno dané modely obdivovať výlučne na vysokých a štíhlych kráskach. Odvážna návrhárka Andrea Koreňová, stojaca za originálnou značkou Sicily Style, sa však z tejto konvencie rozhodla vystúpiť a podporiť plus size ženy, ktoré majú často komplexy.

Tohtoročné Bratislavské módne dni sú trochu iné, než na aké sme boli doposiaľ všetci zvyknutí. Avšak nepostarala sa o to iba náročná situácia spôsobená pandémiou, ale aj návrhárka Andrea Koreňová Sicily Style. Ani ju totiž neobišli ostré slová známej celebritnej vizážistky smerované k ženám plnších tvarov, ktoré nedávno otriasli Slovenskom. Talentovaná umelkyňa sa tak postavila na stranu bacuľatejších dám a vo svojich modeloch vyslala na mólo plus size modelky.

,,Moja reakcia týmto činom bola hnaná príšerným vyjadrením istej estetickej kliniky tu na Slovensku. Absolútne nehumánny názor typu – ukazovať by sa mali ženy len istého tabuľkového vzhľadu, alebo ženy, ktoré majú pevné telá a cvičia a podobné hrozné slová, ktoré patria do doby Adolfa Hitlera. Každý s týmto názorom by sa mal hanbiť. Preto som sa rozhodla vzdať verejnú podporu ženám, nemajúcim miery chudých modeliek,” prezradila nám Andrejka, ktorej dychberúce šaty na BMD odprezentovala kontroverzná blogerka Michaela Gubranová alias Mikela a účastníčka Farmy 12 Beáta Rusnáková.

Nie je umenie šiť na štíhle modelky

,,Mikelu som skúmala dlho a vybrala som ju preto, pretože som za to, že nie je umenie šiť na prekrásne baby veľkosti modeliek. Na nich vyzerá dobre všetko. To pravé umenie spočíva v tom, aby návrhár našiel v osobe ten drive a to, čo podčiarkne jej krásu a dá jej šancu vystúpiť zo šedej nory, myslí si slovenská autorka originálnych dizajnérskych kúskov. ,,Bejbu som vybrala preto, lebo je známa z Farmy a má dosah na baby vekom mladšie. Môže im zabrániť v trápení IG dokonalosťou, kde vidíme len vypracované postavy a baby, ktoré sa chcú ukazovať,” ďalej vysvetlila výber druhej atraktívnej čiernovlásky.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Pre Andreu sú vzorom módni tvorcovia, ako Dolce&Gabbana či Oscar de la Renta, a to najmä preto, že na každej jednej ich prehliadke novej kolekcie sa automaticky predvedú plus size ženy, staršie ženy a osoby s telesným postihnutím. ,,V zahraničí by to nebol boom efekt, ale niečo samozrejmé, žiadúce a krásne. Verím, že tomu tak bude aj tu,” uzavrela očarujúca rodáčka z Banskej Bystrice, ktorej v jej tvorbe a presadení modeliek kyprejších tvarov na slovenských mólach držíme palce!

BMD si budete môcť pozrieť online 14. – 15. apríla

Andreina pravá ruka Natália, ktorá má veľkosť L
Spevák David key v modeli UNISEX a exfarmárka Bea
Blogerka Mikela
Blogerka Mikela

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Andrea Koreňová Sicily Style, Instagram/sicilystyle_official