Aká vlastne ste? Iste, každá z nás má o sebe utvorený nejaký obraz, ale ten nikdy nebude objektívny. Aká je vaša skutočná povaha? A ako vás vníma okolie? Podľa odborníkov je to práve prvý dojem z určitých vecí, ktorý o nás prezradí najviac. Odvážite sa o sebe zistiť pravdu? :)

Tento jednoduchý test osobnosti vytvoril japonský psychológ Tadahiko Nagao. Ak si ho chcete vyskúšať, potrebuje iba jedno- vašu predstavivosť:

PREDSTAVTE SI…

…že je krásny jasný deň a vy sa prechádzate po meste.

Užívate si prechádzku, ale náhle zabočíte do uličky, kde ste nikdy predtým neboli. Na tejto ulici uvidíte nádherný honosný dom, skôr vilu. Na chvíľu sa zastavíte, aby ste si vychutnali pohľad na tento architektonický skvost. V tom zbadáte, že vchodové dvere sú pootvorené.

Prečo? Čo sa deje? Aká je vaša prvá myšlienka? Vyberte z nasledujúcich možností:

A. Do domu sa niekto vlámal

B. Majitelia zabudli za sebou zatvoriť/ zamknúť

C. Majiteľ zametá, upratuje a potrebuje mať dvere pootvorené (nevidíte ho, lebo je vo vnútri)

Máte vybraté? Pamätajte, že vaša odpoveď je kľúčová, preto si ju dobre rozmyslite! Zvoľte práve tú, ktorá je vášmu srdcu a povahe najbližšia!

A čo o vás vaša voľba vlastne vypovedá? :)

Variant A

V každej situácii predpokladáte len to najhoršie. Táto vaša vlastnosť sa prejavuje hlavne v prípadoch, kedy sa naozaj niečo stane. V kritických situácia strácate hlavu a prepadáte zbytočnej panike. Skúste sa vždy najskôr zhlboka nadýchnuť a pomaly napočítať do desať. Až potom sa začnite utápať v tých najstrašnejších scenároch.

Variant B

Nie ste typ človeka, ktorého by niečo len tak rozhodilo. Práve naopak- niekedy ste tak uvoľnená a benevolentná osobnosť, že si ani nevšimnete, že sa okolo vás niečo deje. Ľahko prehliadnete vážnu krízu, ktorá sa odohráva hneď pred vašimi očami. Musíte sa proste naučiť svoje okolie občas vnímať.

Variant C

Okolie vás vníma ako totálne uvoľneného človeka, ale vy sama nikdy nepoľavíte vo svojej ostražitosti. Dosiahnutie tohto stupňa uvoľnenosti a opatrnosti z vás robí vyzretú a vyrovnanú osobnosť. Samozrejme, že aj vy máte svoje slabosti, ako vlastne každý, ale nedávate to tak okato najavo ako ostatní.

Tak čo hovoríte, bol test presný? Alebo ste sa v charakteristikách vonkoncom nenašli? Napíšte nám o tom v komentároch! :)

Zdroj: Youtube.com | Foto: pixabay.com; pexels.com; commons.wikimedia.org