Pre mnohé ženy neexistuje krajší moment, ako keď sa dozvedia, že sú v radostnom očakavaní a o pár mesiacov sa stanú matkami. Všetky si vtedy želáme, aby tá naša malá fazuľka bola zdravá a v poriadku. Niekedy sa však s nami osud ťažko zahrá a my stojíme pred rozhodnutím, čo ďalej. Do takejto situácie sa dostala aj Chelsea Lush, ktorej lekári odporúčali potrat.

V dnešnom svete, kedy má mnoho párov veľký problém počať dieťa, idú niektoré ženy dobrovoľne na potrat, aj keď by dieťatko mohlo byť zdravé. Na druhej strane sú matky, ktoré sa rozhodnú bojovať za svoje dieťa, aj keď je jasné, že bude mať problémy. Mladej Chelsea lekári povedali, že jej dcérka bude trpieť bolestivou chorobou Osteogenesis imperfecta, teda zvýšenou lámavosťou kostí. Napriek tomu, že už keď bola Zoe v brušku a mala zlomených niekoľko kostí, mladá Američanka sa rozhodla nevzdať a porodiť!

V roku 2010 priviedla mladá žena na svet vytúženú dcérku. Hoci si dievčatko vyžaduje špeciálnu starostlivosť, rodičia by na malej bojovníčke nič nemenili. „Zoe je taký spoločenský motýlik. To, že je iná ako ostatné deti, si neuvedomuje, ale všade, kam príde, ju milujú,“ prezradila jej mama pre mirror.co.uk.

Zoe s bračekom Felixom

Napriek tomu, že Zoe musí nosiť na krku golier a v končatinách má kovové tyče, je to usmievavé dieťa. Hoci je krehká ako pierko, stala sa z nej malá veľká bojovníčka. Pre mnohých ľudí je tento príbeh vzorom. Aj keď musí Zoe absolvovať mnohé terapie a cvičenia, prekonala už viac ako 100 zlomenín a starostlivosť o ňu nie je jednoduchá, rodičia ju však nadovšetko milujú. „Nič by som na Zoe nezmenila a nikdy by som nič nevzala späť. Viem, že je to pre ňu ťažké, ale každý človek si prejde ťažkými vecami. Zoe je milujúce a šťastné dieťa.“

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Facebook